Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 16
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, KošiceV sobotu 13. mája 2017 členovia Novej Akropolis Slovensko v Košiciach pripravili celodenné podujatie pre 29 detí z detského domova Nižná Kamenica.
Podujatie pozostávalo doobeda z tvorivých dielní a poobede z „Olympijských hier" v duchu 12-tich Heraklových prác. 
Pred obedom si každý z detského domova mal možnosť vyrobiť svoj vlastný vankúš, resp. obliečku na vankúš a deti sa do svojich diel pustili so záujmom a radosťou, zručnosťou aj tvorivosťou. 
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, KošicePoobede, za prítomnosti dvoch gréckych bohov z Olympu, po zapálení olympijského ohňa a zložení olympijského sľubu, sa deti pod vedením ôsmych dobrovoľníkov z Novej Akropolis pustili s vervou do 12-tich športových disciplín, úloh a hier. Všetky deti boli za vynaložené úsilie odmenené medailou, balíčkom dobrôt a množstvom darčekov, hier a športových pomôcok, ktoré boli pre ne zakúpené vďaka finančnej podpore ČSOB nadácie. Okrem toho, každý dostal ručne vyrobenú podložku pod pohár s detskými motívmi, ktoré vyrobili dobrovoľníci zo širokej verejnosti počas dobrovoľníckych tvorivých dielní, ktoré sme v Novej Akropolis Košice priebežne organizovali počas uplynulého polroka. 
Odmenou pre organizátorov boli šťastné tváre detí, ich radosť z hier a bohatej nádielky darčekov. Navyše, vďaka grantu ČSOB nadácie budú v najbližšom mesiaci na dvore detského domova vybudované nové preliezky. 
Nová Akropolis ďakuje všetkým, ktorí sa na projekte podieľali, za podporu a príležitosť stráviť ďalší čarovný deň s deťmi z detského domova Nižná Kamenica..
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice
11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, KošicePri príležitosti Svetového dňa Zeme sme sa ako Nová Akropolis v Košiciach zúčastnili 9. ročníka Dňa Zeme pre deti ZŠ mestskej časti Dargovských Hrdinov v Košiciach.
11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, KošiceNa rôznych stanoviskách mali deti príležitosť viac spoznať prírodu a odkryť jej tajomstvá. Na našom stanovisku sme spolu s deťmi spoznávali prírodu prostredníctvom troch zmyslov. Najprv sa deti započúvali do zvukov okolitej prírody a snažili sa ich identifikovať čo najviac. Potom sa prostredníctvom čuchu a hmatu snažili dopátrať, aké prírodné elementy sa nachádzajú v štyroch plátenných vreckách. Deti sa veľmi pozorne a so záujmom ponorili do zvukov a vôní prírody a z nášho stanoviska odchádzali s poznaním, že ak sa vnesie pozornosť do zmyslov, je možné sa viac priblížiť k prírode a lepšie ju pochopiť.

11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICEPri príležitosti Svetového dňa Zeme sme ako Nová Akropolis v Košiciach zorganizovali už 6. ročník projektu „ZA ČISTÉ KOŠICE".
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICETento rok sme nadviazali novú spoluprácu s mestskou časťou KVP a doakcie sa s radosťou zapojila aj verejnosť aj napriek chladnému počasiu. Spoločnými silami sa námpodarilo vyčistiť lesík nad konečnou KVP-Kláštor ako aj cestičku smerom na Klatovianku.
Čistiacej ekologickej aktivity sa zúčastnilo 36 dobrovoľníkov, z toho 5 detí a zo strany verejnosti sme sa stretli s pozitívnou odozvou na akciu ako aj ochotou pomôcť. MČ KVP zabezpečila akciu propagačne a poskytla potrebné náradie. Magistrátu mesta Košice vďačíme za finančný príspevok určený na propagáciu a nákup potrebného materiálu. 
Ďakujeme všetkým zúčastneným za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšie čistenie nášho spoločnéhoživotného prostredia.
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE
28.4.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, KošiceV našich priestoroch Novej Akropolis v Košiciach sa opäť konali dobrovoľnícke tvorivé dielne s bohatou účasťou z verejnosti.
Všetci zúčastnení mali možnosť vyrábať buď plátenné loptičky alebo podložky pod poháre s vypálenými motívmi. Vyrobené predmety budeme už čoskoro darovať deťom z detského domova Nižná Kamenica, kde sa chystáme v máji zorganizovať veľkú Olympiádu. Medzi kreatívnymi účastníkmi boli tento raz aj dve sedemročné dievčence, ktoré s pomocou starých rodičov vyrobili krásne loptičky. Všetkým účastníkom patrí veľká vďaka za milé diela a tešíme sa na ďalšie dielne v máji.
28.4.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Košice28.4.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Košice28.4.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Košice
9.3.2017 Prednáška a tieňové divadlo – Magický Egypt, Košice
Dňa 25. apríla sa pri príležitosti Svetového dňa Zeme konalo v Košiciach Fórum ekológov a Nová Akropolis bola pozvaná ako aktívny účastník konferencie s príspevkom na tému Symbolika stromu.
25.4.2017 Fórum Ekológov Košice 2017V rámci nášho vstupu sme poukázali na odvekú pravdu, že Príroda je večná učiteľka a keď sme akoľudia dobrí pozorovatelia, vieme v prírode zachytiť mnohé paralely medzi životom jej obyvateľova nami ľuďmi a poučiť sa. Veď koniec koncov aj my sme jej obyvatelia a aj my tvoríme súčasť veľkého domu [Ekológia (gr.) = OIKOS/dom + LOGOS/náuka].
20.4.2017 Prednáška Sny – reč duše, Bratislava
20. apríla 2017 sa v priestoroch Novej Akropolis v Bratislave konala prednášku na tému, ktorá zaujíma väčšinu z nás: „Sny – reč duše".
Spánok tvorí približne tretinu nášho života, a hoci naše telo odpočíva a naberá nové sily, naša psychika je veľmi aktívna a spracováva podnety, ktoré do nej vstúpili, keď bola v bdelom stave. Mnohé z nich sa nám vyjavia vo forme snov, ale keďže jazyk našej duše je do veľkej miery symbolický, nie vždy im rozumieme. Na prednáške sme sa dozvedeli, že sny majú viacero funkcií a že okrem týchto tzv. malých snov, mávame aj tzv. veľké sny, ktoré nám zväčša veľmi silno a nadlho utkvejú v pamäti. Často cítime, že nám chcú niečo naznačiť, a snažíme sa ich dešifrovať. Význam snových symbolov je veľmi individuálny a k ich pochopeniu sa môžeme priblížiť predovšetkým rozvojom svojho vnútorného života.
Ďakujeme všetkým účastníkom prednášky za príjemnú a inšpiratívnu atmosféru..

Stránka 1 z 16
Hore