Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 15
9.3.2017 Prednáška a tieňové divadlo – Magický Egypt, Košice
Štvrtok, 9. marca sme v rámci verejného podujatia v Košiciach nazreli do tajomstiev starovekého Egypta formou prednášky, projekcie spojenej s prednesom, ako aj tieňovým divadlom.
9.3.2017 Prednáška a tieňové divadlo – Magický Egypt, KošicePredstavili sme si Egypt pozemský – históriu, usporiadanie spoločnosti, úlohu faraóna ako aj každého občana Egypta. A rovnako tak sme sa zoznámili s Egyptom nebeským – svetom bohov, ktorý bol pre Egypťanov každodennou a živou inšpiráciou. Tieňové divadlo pojednávalo o svete na druhej strane, teda o živote po smrti, ktorý je zachytený na výjave Váženie duše.
16.3.2017 Prednáška "Za tajomstvom Templárov", Bratislava
Dňa 16. marca 2017 sme v priestoroch Novej Akropolis v Bratislave privítali poslucháčov ďalšej zaujímavej prednášky, tentokrát na tému „Za tajomstvom Templárov“.
Prednáška nás zoznámila s výnimočným stredovekým mníšskym a súčasne vojenským rádom rytierov, ktorí  napriek tomu, že ako rád boli aktívni iba 200 rokov, výraznou mierou ovplyvnili dejiny Európy a dodnes sú pre mnohých inšpiráciou. Vo svojom živote a práci v sebe spájali pokoru mnícha s odvahou rytiera, hlbokú vnútornú prácu na sebe s pevnou disciplínou. Dozvedeli sme sa, aké pohnútky ich viedli k poslaniu, ktoré napĺňali, a aké Idey ich zjednotili do povestne pevného bratstva.
25. a 26.2.2017Seminár svet muža a svet ženy podľa C. G. Junga, KošiceOsemhodinový víkendový seminár bol príležitosťou nazrieť hlbšie do sveta muža a sveta ženy s cieľom nie len lepšie pochopiť seba samého, ale aj „druhú polovicu" ľudstva, aby sme lepšie videli možnosti ako dosiahnuť vzájomnú komplementárnosť.
Vychádzali sme v prvom rade z psychológie C. G. Junga, ale aj z učenia klasických východných a západných filozofií, ako aj novodobých psychológov. Seminár bol doplnený o rôzne cvičenia ako aj o príjemné posedenia a rozhovory počas prestávok.
25. a 26.2.2017Seminár svet muža a svet ženy podľa C. G. Junga, Košice25. a 26.2.2017Seminár svet muža a svet ženy podľa C. G. Junga, Košice25. a 26.2.2017Seminár svet muža a svet ženy podľa C. G. Junga, Košice
23.02.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava
Vo štvrtok 23.2. sa v Novej Akropolis v Bratislave uskutočnili ďalšie z pravidelných dobrovoľníckych tvorivých dielní.
23.02.2017 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava
Keďže na jar pripravujeme Olympijské hry pre detské domovy, niesli sa tentoraz dielne v znamení ručne šitých farebných loptičiek, ktoré potešia deti pri ich športových kreáciách. Ďakujeme všetkým zúčastneným dobrovoľníkom za ich čas, zručné ruky a príjemnú atmosféru a už sa tešíme na marcové stretnutie.
23.2.2017 Prednáška Mágia slova, Bratislava
Dňa 23.februára 2017 usporiadala Nová Akropolis v Bratislave prednášku na tému „Mágia slova", v ktorej sme si priblížili klasické aj moderné poňatie slov, reči, rečníctva a komunikácie.
23.2.2017 Prednáška Mágia slova, Bratislava
Zamyslenie nad silou našich slov a spôsobmi ich používania podnietilo aj čítanie prísloví, citátov a zaujímavých myšlienok z diel filozofov a spisovateľov, ktorí sa touto témou zaoberajú. Ďakujeme všetkým účastníkom za príjemnú a inšpiratívnu atmosféru.
14.2.2017 Kultúrny večer "S láskou"
14.februára 2017 sa uskutočnilo ďalšie z pravidelných stretnutí členov a priateľov Novej Akropolis v Bratislave. A keďže bolo Valentína, zasvätili sme tento večer večnej téme láska, ktorá má veľa aspektov a podôb.
14.2.2017 Kultúrny večer "S láskou"
Ako sme sa dozvedeli z prednášky našej riaditeľky Kamily Hermannovej, skúmaniu tohto hlbokého citu sa venovali mnohí filozofi už o nepamäti a zanechali nám veľa dobrých rád, aby sme ju vedeli rozvíjať a pestovať. Rozprávanie bolo doplnené o prednes Shakespearových veršov, ktorý ešte podčiarkol príjemnú atmosféru stretnutia.

Stránka 1 z 15
Hore