Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 17
1.8.2017 Letná prednáška „TAJNÝ ŽIVOT STROMOV“, Bratislava
1. augusta 2017 sa v Novej Akropolis v Bratislave uskutočnilo stretnutie pri téme TAJNÝ ŽIVOT STROMOV.
1.8.2017 Letná prednáška „TAJNÝ ŽIVOT STROMOV“, BratislavaPripomenuli sme si krásnu a starodávnu symboliku stromov v rôznych kultúrach a dozvedeli sme sa niečo aj z ich „tajného" života: ako spolu komunikujú, prečo niektorým listy opadávajú a prečo sú niektoré stále zelené. A najmä, čo pre ne môžeme urobiť, ako im pomôcť, aby im bolo s nami aspoň tak dobre, ako nám je pri nich. Veď stromy sú našimi veľkými pomocníkmi, sú neodmysliteľnou súčasťou prírody a neodmysliteľnou súčasťou našich prechádzok v nej.
27.5.2017 Olympijské hry pre Detský domov Harmónia, BratislavaV sobotu 27.5.2017 pripravili členovia Novej Akropolis Slovensko športovo – vzdelávacie podujatie pre deti z Detského domova Harmónia.
Podujatie sa nieslo v duchu gréckych Olympijských hier, v rámci ktorých sa deti snažili zdolať úlohy, ktoré musel prekonávať aj bájny grécky hrdina Herakles. Všetkým to išlo výborne, každý sa snažil dostať zo seba to najlepšie v rámci veľmi milej tímovej spolupráce v družstvách. Deti napokon dostali odmeny – medaile a množstvo športových a písacích potrieb, ktoré boli zakúpené vďaka finančnej podpore ČSOB nadácie. Okrem toho všetky deti dostali darčeky, ktoré počas roka pripravovali dobrovoľníci na verejných tvorivých dielňach v Novej Akropolis. Ďakujeme z celého srdca všetkým, ktorí sa podieľali na projekte, príprave podujatia a v neposlednom rade príprave darčekov pre deti. Tešíme sa ďalšie krásne chvíle s deťmi v Detskom domove – Harmónia. 

27.5.2017 Olympijské hry pre Detský domov Harmónia, Bratislava27.5.2017 Olympijské hry pre Detský domov Harmónia, Bratislava27.5.2017 Olympijské hry pre Detský domov Harmónia, Bratislava27.5.2017 Olympijské hry pre Detský domov Harmónia, Bratislava
18.5.2017 Prednáška „Zákonitosti medziľudských vzťahov“, Bratislava
18. mája 2017 sa v priestoroch Novej Akropolis v Bratislave konala prednášku na veľmi praktickú tému: „Zákonitosti medziľudských vzťahov“.
Na prednáške riaditeľky Novej Akropolis Slovensko, Kamily Hermannovej, sme sa dozvedeli, ako medziľudské vzťahy vnímali veľké osobnosti klasickej filozofie aj modernej psychológie, a prešli sme si rady a odporúčania užitočné pre každodenný život a pre to, aby sme mohli zdravo rozvíjať nielen naše najbližšie vzťahy, ale aj lepšie chápať rozličných ľudí a nájsť si k nim cestu prostredníctvom zdvorilosti a empatie.
Ďakujeme všetkým účastníkom prednášky za príjemnú a inšpiratívnu atmosféru.
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, KošiceV sobotu 13. mája 2017 členovia Novej Akropolis Slovensko v Košiciach pripravili celodenné podujatie pre 29 detí z detského domova Nižná Kamenica.
Podujatie pozostávalo doobeda z tvorivých dielní a poobede z „Olympijských hier" v duchu 12-tich Heraklových prác. 
Pred obedom si každý z detského domova mal možnosť vyrobiť svoj vlastný vankúš, resp. obliečku na vankúš a deti sa do svojich diel pustili so záujmom a radosťou, zručnosťou aj tvorivosťou. 
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, KošicePoobede, za prítomnosti dvoch gréckych bohov z Olympu, po zapálení olympijského ohňa a zložení olympijského sľubu, sa deti pod vedením ôsmych dobrovoľníkov z Novej Akropolis pustili s vervou do 12-tich športových disciplín, úloh a hier. Všetky deti boli za vynaložené úsilie odmenené medailou, balíčkom dobrôt a množstvom darčekov, hier a športových pomôcok, ktoré boli pre ne zakúpené vďaka finančnej podpore ČSOB nadácie. Okrem toho, každý dostal ručne vyrobenú podložku pod pohár s detskými motívmi, ktoré vyrobili dobrovoľníci zo širokej verejnosti počas dobrovoľníckych tvorivých dielní, ktoré sme v Novej Akropolis Košice priebežne organizovali počas uplynulého polroka. 
Odmenou pre organizátorov boli šťastné tváre detí, ich radosť z hier a bohatej nádielky darčekov. Navyše, vďaka grantu ČSOB nadácie budú v najbližšom mesiaci na dvore detského domova vybudované nové preliezky. 
Nová Akropolis ďakuje všetkým, ktorí sa na projekte podieľali, za podporu a príležitosť stráviť ďalší čarovný deň s deťmi z detského domova Nižná Kamenica..
13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice13.5.2017 Olympijské hry pre deti z Detského domova Nižná Kamenica, Košice
11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, KošicePri príležitosti Svetového dňa Zeme sme sa ako Nová Akropolis v Košiciach zúčastnili 9. ročníka Dňa Zeme pre deti ZŠ mestskej časti Dargovských Hrdinov v Košiciach.
11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, KošiceNa rôznych stanoviskách mali deti príležitosť viac spoznať prírodu a odkryť jej tajomstvá. Na našom stanovisku sme spolu s deťmi spoznávali prírodu prostredníctvom troch zmyslov. Najprv sa deti započúvali do zvukov okolitej prírody a snažili sa ich identifikovať čo najviac. Potom sa prostredníctvom čuchu a hmatu snažili dopátrať, aké prírodné elementy sa nachádzajú v štyroch plátenných vreckách. Deti sa veľmi pozorne a so záujmom ponorili do zvukov a vôní prírody a z nášho stanoviska odchádzali s poznaním, že ak sa vnesie pozornosť do zmyslov, je možné sa viac priblížiť k prírode a lepšie ju pochopiť.

11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice11.5.2017 DEŇ ZEME pre deti, Košice
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICEPri príležitosti Svetového dňa Zeme sme ako Nová Akropolis v Košiciach zorganizovali už 6. ročník projektu „ZA ČISTÉ KOŠICE".
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICETento rok sme nadviazali novú spoluprácu s mestskou časťou KVP a doakcie sa s radosťou zapojila aj verejnosť aj napriek chladnému počasiu. Spoločnými silami sa námpodarilo vyčistiť lesík nad konečnou KVP-Kláštor ako aj cestičku smerom na Klatovianku.
Čistiacej ekologickej aktivity sa zúčastnilo 36 dobrovoľníkov, z toho 5 detí a zo strany verejnosti sme sa stretli s pozitívnou odozvou na akciu ako aj ochotou pomôcť. MČ KVP zabezpečila akciu propagačne a poskytla potrebné náradie. Magistrátu mesta Košice vďačíme za finančný príspevok určený na propagáciu a nákup potrebného materiálu. 
Ďakujeme všetkým zúčastneným za aktívnu účasť a tešíme sa na ďalšie čistenie nášho spoločnéhoživotného prostredia.
29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE29.4.2017 Ekologická aktivita ZA ČISTÉ KOŠICE

Stránka 1 z 17
Hore