Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 18
Nová Akropolis Jaén naďalej podporuje iniciatívu na propagáciu bohatého historického a umeleckého dedičstva provincie Jaén.
Pri tejto príležitosti Nová Akropolis usporiadala sprievodnú návštevu Ibersko-rímskeho mesta Castulo pod vedením Marcela Castra, riaditeľa tohto archeologického náleziska, ktorého objavy boli veľmi dôležité - napríklad mozajka „Los Amores“, alebo budova jednej z najstarších kresťanských komunít na polostrove.
Nová Akropolis spolupracuje na projektoch zahŕňajúcich archeologické náleziská Castulo, a to nielen pre rozvoj týchto sprievodných prehliadok na podporu ich historického významu, ale tiež ako dobrovoľnícka organizácia, ktorá pomáha špecialistom pri archeologických vykopávkach.
Už po tretíkrát, dobrovoľníci z Novej Akropolis Mníchov vyčistili potok na severe Mníchova, ktorý bol v posledných rokoch veľmi znečistený.
Dobrovoľníci vytiahli z potoka rôzne veci ako ostnatý drôt, hrdzavý plot a niekoľko ostrých kovových dosiek, ktoré bránili prirodzenému toku vody.
Čistenie bola dobrá skúsenosť a pôžitok pre všetkých, ako obnoviť prirodzenú atmosféru prírody, teda dať niečo prírode a nie len konzumovať.
32 rokov propagácie  kultúry, filozofie a dobrovoľníctva. Brazília si pripomenula toto výročie v 60 mestách, v ktorých je dnes Nová Akropolis prítomná.
V hlavnom meste jej riaditeľ Luis Carlos Marques Fonseca otvoril udalosť prípitkom, kde pripomenul začiatky a jej zakladateľa, prof. Michela Echenique, ktorý sníval o filozofii ako o ceste priniesť to najlepšie z ľudských bytostí, a vybudovať spravodlivejšiu a viac humánnu spoločnosť.
Súčasne s oslavou mestského kultúrneho veľtrhu, Nová Akropolis Coimbra (Portugalsko) usporiadala festival hudby pre mládež, v ktorej sa zúčastnilo 30 študentov z rôznych hudobných škôl z mesta.
V priebehu aktivity, ktorá bola podporená mestskou radnicou, boli interpretované rôzne hudobné štýly vrátane klasiky a pop-rock-u.
Cieľom tohto festivalu bolo zdôraznenie významu hudby pri výchove mladých ľudí, rovnako ako vytváranie príležitostí pre mladých umelcov predviesť svoju prácu.
Modrá obloha Cour Pétral-u (Normandia) privítala 10 delegácii športovcov a umelcov Novej Akropolis, ktorí súťažili pri príležitosti 27. olympijských hier Novej Akropolis Francúzsko.
Počas dvoch dní, asi 120 športovcov a umelcov intenzívne bránilo farby svojich škôl. Súčasťou podujatia bol športový deň a ráno venovane umeniam.

Po skupinovom zahrievacom kole, prvé preteky začali mužskou sériou - 100 metrov. Závody, lukostreľba, hod guľou, bowling, šach, futbal, volejbal ...

Druhý deň bol venovaný umeniu, ktoré napĺňalo srdcia a duše účastníkov.

Tento rok - už tretí rok po sebe - vyhrala súťaž delegácia Bordeaux so 14 medailami, vrátane 6 zlatých. Delegácie Paríž a Rouen získali striebro a bronz.Nová Akropolis Nikaragua uskutočnila kurz na tému starostlivosť o zvieratá pre deti vo veku 6 až 11 rokov, pričom sa zábavnou formou naučili hlavné zásady ako sa starať o domáce zvieratá, či už psy, mačky, vtáky, atď.
V aktivite zahŕňajúcej 20 detí dobrovoľníkov a priateľov Novej Akropolis, si účastníci užili prítomnosť domácich maznáčikov a možnosť postarať sa o ne. Aktívne sa zúčastnili daných kurzov, počas ktorých preukázali vlastnosti človeka, ktorý má charakteristiky dobrej starostlivosti o zvieratá.

Odovzdané poznatky deťom zahrňovali:
- Vzbudzovanie rešpektu a obdivu pre všetky živé bytosti
- Inšpirovanie k tvorbe kreativity a prirodzenej zvedavosti
- Vzbudzovanie humanitárneho a informovaného rozhodovania sa
V spolupráci so Študentským kultúrnym centrom v Belehrade uviedla Nová Akropolis prednášku s názvom Éra komunikácie. Účastníci sa zhodli, že napriek tomu, že sme dnes schopní za asistencie techniky preklenúť nevídané vzdialenosti, vyzerá to akoby sme strácali hĺbku - kvalitu obsahu, ktorú naša komunikácia nesie.
Prednáška vyzdvihla vnútorný život človeka, jeho schopnosť túto hĺbku vyjadriť a zároveň dovoliť to isté aj ostatným. Práve cez pestovanie vnútorného života, cez sebaspoznávanie človek získava schopnosť jasnejšieho vyjadrenia ideí, myšlienok a pocitov.

Prekonaním našich inštinktov, ktoré často pôsobia ako blokátory komunikácie, môžme otvoriť dvere hlbšej a ľudskejšej komunikácii. To nám umožní nielen lepšie odpovedať na správy druhých, ale vytvorí tiež silnejšie prepojenia a zblíži naše mysle a srdcia.
Ako každý rok, dobrovoľníci Novej Akropolis Brusel sa zúčastnili dňa upratovania organizovaného mestom Brusel. Pri tejto príležitosti mesto pozýva všetkých ľudí, aby sa aktívne podieľali na upratovaní svojho okolia.
Nová Akropolis urobila „mobilizáciu občanov“ so sloganom „Čistý Brusel, to je trieda!“. Takto šli do ulíc s kefami, lopatkami a metlami, elegantne oblečení v kostýmoch, aby bol ich návrh braný s humorom.
Po 25. krát Nová Akropolis Budapešť spoločne s nadáciou na ochranu životného prostredia, Főkert Zrt. zorganizovali zhromaždenie dobrovoľníkov pri príležitosti Dňa Zeme, aby spravili jednu z hlavných Budapeštianskych turistických atrakcií, Gellértovu horu, ešte atraktívnejšou.
Účastníkov tvorili štyri stredné školy, ľudia bez domova podporovaní nadáciou a dobrovoľníci z okolia. V rozpätí 5 hodín asi 100 párov rúk sa vyzbieralo 70 vriec odpadkov, namaľovalo 20 lavičiek a 200 metrov zábradlia a odstránilo niekoľko fúrikov hliny z odvodňovacích kanálov.

Na začiatku dňa každá skupina dobrovoľníkov dostala svoju cnosť z Kolesa cností, ktoré im pomohli uvažovať o úsilí k zlepšovaniu životného prostredia v súvislosti s myšlienkami, ako sú tvorivosť, odvaha, pozornosť a riešenie.
Nová Akropolis Valencia vyzbierala rôzne materiály vrátene oblečenia, uterákov, prikrývok atď. a následne ich dodala Valencijskej spoločnosti pre ochranu zvierat a rastlín (Valencian Society for the protection of animals and plants – „S.V.P.A.P“) a zvieratám v útulkoch.


Stránka 1 z 18
Hore