Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 25
Vydavateľstvo Novej Akropolis Ukrajina predstavilo prvýkrát svoje knihy o filozofii na 7. medzinárodnom knižnom festivale Arsenal v Kyjeve. Medzi mnohými ďalšími predstavila Nová Akropolis vybranú zbierku diel moderných mysliteľov, ako sú Pierre Hadot, Jorge Angel Livraga a Delia Steinberg Guzmán.
Návštevníci festivalu si mohli nielen zakúpiť exkluzívne vydania kníh, ale aj zúčastniť sa prezentácie kníh slávneho francúzskeho filozofa Pierra Hadota „Čo je starodávna filozofia?“ a „Závoj Isis“ predstavenými odbornými ukrajinskými prekladateľmi Sergiom Yosypenkom, PhD., a Oksanou Yosypenkovou, PhD.
Nová Akropolis Medellín zorganizovala „Gastrozofiu“, gastronomický večer s ochutnávkami z piatich krajín sveta. Účastníci mali možnosť ochutnať jedlá z Indie, Egypta, Číny, Grécka a Talianska - nádherný spôsob, ako oceniť vzťah medzi gastronómiou a spôsobmi života rozličných kultúr.

„Veľa šťastia“ je predstavenie pre deti vytvorené dobrovoľníkmi Novej Akropolis, prezentované v školskom stredisku Slava Raskaj. Počas hry deti sledujú dvoch pánov, Sida a Noda, ktorí hľadajú štvorlístok nekonečného šťastia.
Ich učiteľ, čarodejník Merlin, im radí, že ho nájdu v začarovanom lese, ale les je veľký a štvorlístok nie je ľahké nájsť...
Na ceste sa stretávajú s mnohými stvoreniami, ktoré im dávajú veľa rád, ale výsledok ich hľadania závisí len na nich a ich úsilí.
Filozofické ocenenie „Púť do Syrakúz“ bolo udelené Novej Akropolis Syrakúzy počas pätnásteho ročníka Konferencie štúdií organizovanej Filozofickou fakultou na Sicílii, ktorá sa konala v mestskej Obchodnej komore. Cena bola udelená ako poďakovanie za divadelné predstavenie inšpirované Platónovým Mýtom o jaskyni nazvaným „Ja idem von! A ty?“.
Toto moderné prispôsobenie Platónskeho mýtu vyzvalo účastníkov, aby premýšľali o mnohých a niekedy skrytých ilúziách, ktoré charakterizujú náš súčasný spôsob života, a predkladali návrhy, ako sa zbaviť reťazí, ktoré obmedzujú ľudskú slobodu, cez praktické aplikovanie filozofického učenia.

Členovia poroty a Filozofi Remo Bodei z univerzity v Los Angeles a Umberto Curi z univerzity v Padove (Taliansko) zablahoželali Novej Akropolis k jej angažovanosti ku kultúrnemu dobrovoľníctvu.
Skupina dobrovoľníkov z Novej Akropolis Sofia sa už po ôsmy krát zúčastnila každoročného čistenia hlavného mesta. Ekologická kampaň sa uskutočnila v spolupráci s mestom Sofia na Borisovej Gradine, čo je jeden z najstarších a najznámejších parkov v meste.

Nová Akropolis Merida zorganizovala večer prezentácií, reflexií a diskusií o myšlienkach tohto renesančného filozofa. Okrem otázok a odpovedí o krokoch a prístupoch Giordana Bruna, si početní návštevníci užívali príjemnú filozofickú kaviareň, ktorá sa zakončila divadelným predstavením nazvaným „Báseň pre jeho katov“.

Aby sa verejnosť dozvedela o filozofii, kultúre a dobrovoľníckych aktivitách Novej Akropolis, dobrovoľníci rozmiestnili propagačné plagáty v mestských autobusoch.


 

Nová Akropolis zorganizovala zábavný a vzdelávací večer venovaný kultúram Strednej Ameriky. Na večierku odzneli úryvky z Aztéckej literatúry, vyrábala sa čokoláda, zaznela prednáška o tréningu Calmecac aztéckych bojovníkov a samozrejme nechýbala ochutnávka mexických jedál!


 

V meste León v štáte Guanajuato sa uskutočnil národný knižný veľtrh, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 80 000 návštevníkov. Na veľtrhu vystavovalo vyše 100 vydavateľstiev vrátane nakladateľstva Nová Akropolis, ktoré verejnosti predstavilo niekoľko svojich publikácií.
Na veľtrhu prebehlo celkom 200 rôznych literárnych a umeleckých aktivít, pričom niektoré predstavili dobrovoľníci Novej Akropolis, vrátane: "Disciplína - cesta k úspechu", "Kultúra mieru" a "Najkratšia cesta" hovoriaca o čare čítania. A taktiež zahrali bábkové divadlo "Gua Gua a jeho svedomie" o rozvoji hodnôt u detí.
Nová Akropolis Liberec pripravila na Deň zeme kampaň na propagáciu svojich aktivít, ktorých súčasťou je aj nadchádzajúce ekologické upratovanie.Stránka 1 z 25
Hore