Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 15
Nová Akropolis sa pridala do kampane „Ideme na to Ukrajina 2016“ k oslave Dňa zeme. Dobrovoľníci Novej Akropolis z 9 ukrajinských miest - Kijev, Ľvov, Dnepropetrovsk, Charkov, Odesa, Mykolajiv, Ivano-Frankivsk, Poltava a Záporožie  - súčasne koordinovanli vyčistenie parkov a botanických záhrad počas dvoch po sebe idúcich víkendov.

Vďaka úsiliu takmer 400 dobrovoľníkov sa zozbieralo vyše 800 vriec odpadkov, z ktorých veľká časť bude recyklovaná.
Od roku 1991 Nová Akropolis Ukrajina organizuje upratovanie na uliciach, v parkoch a botanických záhradách a podieľa sa na ďalších kampaniach v oblasti životného prostredia.


Filiálka Odesa

Filiálka Ivano-Frankivsk

Filiálka Mykolajiv

Filiálka Poltava

Filiálka Poltava

Filiálka Charkov

Filiálka Charkov

Filiálka Dnepropetrovsk
Nová Akropolis usporiadala prednášku o egyptskej knihe mŕtvych s takmer sto účastníkmi  v spolupráci s Mestskou knižnicou v Prahe.
Ako doplnok k prednáške mali účastníci možnosť podieľať sa na prehliadke repliky, ktorú Nová Akropolis vyrobila z Aniho papyrusu, čo je unikátny model 31 metrov na dĺžku.
Nová Akropolis Tegucigalpa ponúkla v rámci mesiaca lásky a priateľstva sériu prednášok na tému Dobra láska.
Jedna z prednášok bola podaná asistentom riaditeľa Novej Akropolis Honduras, Melania Pocasangre: "Aj keď existujú formy lásky, ktoré nám ubližujú, ktoré nás robia závislými a generujú bolesť, taktiež sú veľké a vznešené lásky, ktoré nás robia lepšími ľudmi pre nás samých a našich partnerov".

Taktiež riaditeľ jednej z mestských centier Novej Akropolis v Tegucigalpe, Rafael Orantes, predstavil ďalšie perspektívy o tom, čo je dobrá láska.
Nová Akropolis Bulharsko usporiadala inšpiratívny večer venovaný kultovej knihe Malý princ od Saint-Exupéryho. Večer sa začal divadelným predstavením, v ktorom Malý princ, pilot, ruža a líška ožili pred očami divákov.
Talentovaní herci pripomenuli uštipačný príbeh malého svetlovlasého chlapca a jeho dobrodružstvá, ktoré mu dopomohli v jeho raste.
Predstavenie bolo nasledované hlbokou diskusiou o filozofických myšlienkách zosnovaných do knihy a účastníci zdieľali svoje pochopenie a osobné skúsenosti. Večer priniesol veľa nových podnetov a otvoril mnoho tém na zamyslenie. Čo iné sa skrýva za vetou: „Dobre vidíme iba srdcom; to hlavné je očiam neviditeľné“?
Nová Akropolis Tegucigalpa usporiadala výnimočný jazzový koncert na podporu kultúrnych aktivít v meste.
Udalosť mala veľkú účasť - dokonalá príležitosť zvýšiť povedomie a informovať ľudí o činnostiach Novej Akropolis. Účastníci si mohli užiť mimoriadny večer s dobrou hudbou v priestore pohostinnosti a harmónie.
Nová Akropolis v Tirane sa zúčastnila na Výstave pracovných ponúk, ktorú organizovala Univerzita ekonómie v Tirane. Táto udalosť bola vynikajúcou príležitosťou pre študentov spoznať tri piliere Novej Akropolis: Filozofia (praktická filozofia a umenie dialógu), Kultúra (fotografické kluby, divadlo, bojové umenia, atď.) a Dobrovolníctvo (dobrovoľnícka činnosť , dotácie a dobrovoľné dary, vedomostné aktivity pre siroty, atď.).

Veríme v aktívnu ľudskú bytosť, ktorá dokáže prekročiť kultúrne, ideologické a fyzické bariéry. V dnešnej dobe je nutné viac ako inokedy zúčastňovať sa na takýchto podujatiach, aby sme mohli naďalej propagovať kvalitnejšiu a vzájomne súdržnú spoločnosť.
Rozhodli sme sa pre vyčistenie pláže Tel Baruch - skvelá príležitosť, ktorá poskytne návstevníkom, moru a samotnej pláži príjemnešie a čistejšie prostredie na začiatku leta.

Táto dobrovnolnícka aktivita získala množstvo pozornosti a uznania od plážových nadšencov.

 

Podporovanie tých, ktorí si dobrovolne vyhradia svoj čas a energiu, aby sa mohli starať o zvieratá, je jeden z cielov dobrovolníctva Novej Akropolis v meste Medellin.
V rámci tohto cielu bol zorganizovaný kurz dobrovolníctva na prípravu nedalekých dobrovolníckych aktivít, ako napríklad spolupráca so Spolkom pre ochranu zvierat. Počas tejto udalosti dobrovnolníci z Novej Akropolis vyčistili, namaľovali a poupravovali priestory pre zvieratá, o ktoré sa táto spoločnosť stará.
Členovia zo všetkých pobočiek spolu v Prahe oslávili 30. výročie Novej Akropolis v Českej Republike. Oslava zahŕňala rôznorodý kultúry program, ktorého súčasťou bola aj prechádzka cez Prahu a jej historicky významné miesta a symboly.
Taktiež nechýbalo ani divadelné predstavenie.

Nová Akropolis v Paríži sa opäť zúčastnila na dobrovoľníckej spolupráci s centrom pre utečencov. Tento mesiac sa rozhodla využiť zábavné hry ako prostriedok zdielania.
Takto boli strávené chvíle opísane jedným z dobrovoľníkov:

„Chvíle strávené s utečencami odhalili veľa radosti a nadšenia u tých, ktorí prešli mimoriadnymi výzvami v živote s veľkou silou vôle íst dalej. V priebehu času sme sa navzájom spoznali a onedlho sme už neboli 'cudzincami'. Naše rozhovory  boli taktiež hlbšie a úprimnejšie. Zatiaľ čo my sme im povedali niečo o nás, oni nám dali niekoľko životných lekcií o ich spôsobe žitia."

Stránka 1 z 15
Hore