Menu

Kreatívny kurz: PATCHWORKOVÉ VEĽKONOČNÉ VAJÍČKA

PATCHWORK BEZ IHLY
Štvrtok 12. marca 2020 o 16:30 - 19:00 hod., Banská Bystrica

Podujatie je zrušené.
Zrušenie podujatia súvisí s verejnou vyhláškou, ktorou sa oznamuje vydanie rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR (viac o vyhláške tu) a so zákazom Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky, ktorý 10. marca 2020 oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na celom území štátu. Akonáhle bude opäť možné verejné podujatia organizovať, budeme vás informovať o náhradnom termíne podujatia.
Verejná vyhláška, ktorou sa oznamuje vydanie rozhodnutia o nariadení opatrenia pri ohrození verejného zdravia podľa § 48 ods. 4 písm. d) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.


Všetkých, ktorí majú radi textil a výrobky z neho, srdečne pozývame na kurz patchworku bez ihly. Naučte sa s nami vyrábať veľkonočné vajíčka technikou vpichovaného patchworku.

Dĺžka trvania kurzu: 2,5 hodiny.

Vaše prihlášky posielajte na e-mailovú adresu bb@akropolis.sk do stredy 11.3.2020 (vrátane).
Počet účastníkov je obmedzený na 6 osôb.

Cena kurzu: 15 €.
V cene je zahrnutý všetok materiál a pomôcky.
Kurz je potrebné uhradiť vopred na účet IBAN: SK59 8330 0000 0028 0172 3654, variabilný symbol 1203202001. Do správy pre prijímateľa uveďte Vaše meno.

Miesto konania: Nová Akropolis, Dolná 47, 2. poschodie, Banská Bystrica

Kreatívny kurz „Patchwork bez ihly“
Všetci, ktorí máte radi textil a výrobky z neho a nie ste presvedčení o svojej schopnosti pracovať s ihlou, ste teraz na tom najsprávnejšom mieste.

Srdečne Vás pozývame na kurz, na ktorom sa naučíte vyrábať symboly Veľkej noci metódou „Patchwork bez ihly“. Ozdobte si svoj domov jedným z najpríjemnejších materiálov – látkou. Na výber budete mať niekoľko farieb a vzorov. Vytvorte si sami ozdobu, ktorá bude dokonale ladiť s Vašim priestorom a zakaždým Vás pohladí na duši. V neposlednom rade Vám odpadne starosť či sa Vám veľkonočná ozdoba nerozbije a bez obáv ju môžu obdivovať aj malé deti. A nielen to, tieto krásne a trvalé ozdoby Vás budú sprevádzať počas jarných sviatkov dlhé roky.

A pripomeňme si ešte krátko symboliku:

Veľkonočné vajíčko - je to symbol, ktorým si zdobíme svoje okolie na Veľkú noc. Je symbolom všetkého začínajúceho. Vajíčko je v mnohých starých kultúrach symbolom určitého potenciálu, niečoho, čo čaká na svoje „znovuzrodenie“. Najčastejšími farbami, ktoré sa s nimi spájajú sú: žltá – farba Slnka a svetla, zelená – farba prírody a harmónie a červená – farba energie a života.

Hore