Menu

Večný staroveký Egypt pre nevidiacich (Rusko)

Podujatie bolo súčasťou projektu nazvaného „Dotyk Krásy“.Od roku 2016 Nová Akropolis zorganizovala dve výstavy pre nevidiacich a zrakovo postihnutých.
Tretia v poradí, „Nekonečná múdrosť starovekého Egypta“, bola pripravená spolu s Ruskou štátnou knižnicou pre nevidiacich.

Toto podujatie bolo špeciálne vytvorené pre nevidiacich a zrakovo postihnutých, čo znamená, že sa všetky vystavované exponáty na podujatí skúmajú rukami.Navyše každý exponát je doplnený s detailným vysvetlením v Braillovom písme a audio nahrávkou.

Výstava pozostáva zo 65 sôch, reprodukcií veľkých diel, ktorých originály sú uložené v múzeách v Káhire, Berlíne, Paríži, Moskve a iných veľkomestách. Všetky modely, reliéfy a sochy sú vytvorené rukami dobrovoľníkov.

Príprava výstavy trvala jeden rok a pracovalo na nej viac ako 150 dobrovoľníkov rôzneho veku a profesií. Slepí a zrakovo hendikepovaní návštevníci skonštatovali, že toto je najúplnejšia expozícia venovaná starovekému Egyptu, akú kedy vo svojom živote zažili.

Špecialisti z Ruskej asociácie nevidiacich povedali, že z pohľadu poznávania a skúmania patria tieto exponáty k tým najlepším pre nevidiacich ľudí.

Celá výstava bola darovaná Ruskej štátnej knižnici pre nevidiacich.
Hore