Menu

KDE JE VÔĽA, TAM JE CESTA – prednáška s cvičeniami

Štvrtok 26. mája 2022, o 18:00, Košice
KDE JE VÔĽA, TAM JE CESTA – prednáška s cvičeniami


Prednáška sa bude venovať témam:

  • Odlišné stupne a sila vôle – prianie, chcenie, túžba, vôľa ako zmysel pre povinnosť.
  • Pomocníci vôle - disciplína, húževnatosť, nádej.
  • Praktické rady filozofov a psychológov pre rozvoj vôle.
  • Cvičenia pre rozvoj vôle

Vôľa je hybnou silou našej psychiky ako aj celého nášho života. S pevnou vôľou dokážeme nielen mnohé veci v našom živote začať, uviesť do chodu či rozbehnúť, ale tak isto dotiahnuť do zdarného konca. Vôľa nám slúži nie jen na vonkajšie projekty a činy, ale je nevyhnutnou pomocníčkou aj pre vnútornú prácu, vnútorný rast, prekonávanie životných prekážok a výziev, odstraňovanie našich slabostí a rozvíjanie našich potenciálov. Inak povedané, ak vôľu trénujeme a upevňujeme, otvárajú sa pred nami nové cesty.
V prednáške pojednáme aj o tom, čo sa myslí pod slovným spojením dobrá vôľa a ako s vôľou súvisí nádej. Tiež sa pozrieme na nástroj, ktorým sa vôľa priamo rozvíja a tým je disciplína – aktívna, dynamická a živá. Isto sa zameriame aj na ďalších jej pomocníkov ako „odvážiť sa", „vedieť" a „môcť". Nebudú chýbať ani praktické rady a malé každodenné cvičenia inšpirované významnými filozofmi a psychológmi naprieč históriou.


„Najdôležitejšou vecou v človeku je vôľa. Vďaka nej sme šťastní, ona je príčinou nášho nešťastia, ona spôsobuje našu spokojnosť i nespokojnosť. Je to teda vôľa, ktorá plodí nešťastie, keď ju zanedbávame a je tvorkyňou nášho šťastia, ak ju pestujeme." Epiktétos

Vstupné: 5 €, študenti a seniori 3 €

Miesto konania: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice.


Informácie na:
Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice
Mobil: 0911 021 980, 0918 029 413
email: kosice@akropolis.sk

Hore