Menu

Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou

Štvrtok 17. novembra 2022 od 10:00 do 12:00, Bratislava
Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou


Symboly človeka sprevádzajú oddávna, sú súčasťou jeho každodenného života, hoci si toho nie vždy je vedomý. Napriek tomu je nimi neustále priťahovaný, niekedy až fascinovaný. Pri príležitosti Svetového dňa filozofie si na nevšednej prechádzke po Bratislave priblížime známe aj menej známe symboly, ktoré nás každodenne obklopujú v centre mesta.
BKIS - mediálny partner podujatia Mediálnym partnerom podujatia je BKIS.  

Prechádzka ponúkne inšpiráciu symbolmi na základné okruhy tém, v ktorých klasická filozofia od nepamäti hľadala odpovede. Budeme hovoriť o cibrení charakteru človeka, o formovaní harmonickej spoločnosti a o vnímaní a význame času.
Putovanie po stopách nadčasových hodnôt známych od starovekých čias začneme na nádvorí Primaciálneho paláca pri výjave sv. Juraja bojujúceho s drakom. Presunieme sa na Hlavné námestie, aby sme si vypočuli „Rolandov" odkaz o význame rytierstva. Pokračovať budeme na Františkánske námestie, kde nám grécke bohyne odkryjú tajomstvo Ideálu Dámy. Odhmotnené steny kaplnky sv. Jána evanjelistu pri františkánskom kostole prehovoria o symbolike gotickej architektúry. Nad strechami Michalskej ulice, posadené na tympanóne Univerzitnej knižnice, nás trpezlivo čakajú základné princípy dobre fungujúcej spoločnosti. Zastavíme sa aj pri Čumilovi, ktorý nám sprostredkuje dramatické posolstvo Platónovej alegórie o ilúzii. A na záver odbočíme na Hviezdoslavovo námestie, na dohľad k hodinám pred hotelom Carlton, aby sme sa ponorili do plynutia času, do jeho zákonitostí a načreli do vôd bohatého sveta mytológie.

Počet účastníkov je obmedzený na 30 osôb.


Vstupné zdarma

Prihláška na Symboly okolo nás – nevšedná prechádzka Bratislavou

Rezervácia vstupeniek do stredy 16.11.2022 vrátane.
Ak máte záujem prihlásiť sa na prechádzku, vyplňte prosím objednávku a odošlite ju zeleným tlačidlom:

 


Miesto stretnutia: Primaciálne námestie, pred budovou Primaciálneho paláca, 10:00 h


Informácie na:
Nová Akropolis, Osadná 15, Bratislava
02 / 54 43 43 12 (18-21hod.)
0904 / 403 791
mailto:info@akropolis.sk

Hore