Menu
Previous Next

Medzinárodný prezident

CARLOS ADELANTADO PUCHAL

Carlos Adelantado PuchalCarlos Adelantado sa narodil v meste Castellón (Španielsko) 1.1.1964.

Študoval filozofiu na vysokej škole a toto zameranie ho priviedlo k zoznámeniu sa s Filozofickou školou Nová Akropolis v jeho meste. Mal 19 rokov a s entuziazmom sa v nej pustil do štúdia a organizačných činností. Keď mal 23 rokov, stal sa vedúcim tejto pobočky a rozbehol kultúrne a sociálno-dobrovoľnícke aktivity v Kultúrnom centre Castalia. Tiež prevzal zodpovednosť za koordináciu pobočiek Novej Akropolis v regióne Levante. Popri tom sa venoval štúdiu a výučbe v oblasti Filozofie a získal titul „Špecialista na Východnú a Západnú Filozofiu", ktorý mu bol udelený Medzinárodnou organizáciou Nová Akropolis so sídlom v Bruseli.

Viac ako 30 rokov vyučuje rozmanité témy študijného programu Filozofickej školy Nová Akropolis. Zúčastňuje sa kongresov a konferencií, zdôrazňujúc spôsoby, ako vniesť filozofiu do praxe a vyzdvihujúc nevyhnutnosť filozofie pri jej zameriavaní sa na problémy aktuálneho sveta.

V roku 2013 sa presťahoval do Madridu, aby prevzal zodpovednosť za vedenie centrály Novej Akropolis Španielsko a začal vykonávať vedúce zodpovednosti na národnej úrovni. Podnietil aktivity na šírenie bohatého umeleckého a historického dedičstva mesta Madrid spolu s ďalšími projektmi s kultúrnym zameraním.

V roku 2017 bol menovaný viceprezidentom Medzinárodnej organizácie Nová Akropolis. V súčasnosti zastáva funkciu Medzinárodného prezidenta, do ktorej bol menovaný v roku 2020.


Hore