Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 55
Študenti Novej Akropolis Jokohama sa vybrali do Ueno múzea v Tokiu. Múzeum je známe tým, že pripravuje rozličné výstavy kultúr z celého sveta.
Návštevníci si mohli všimnúť, ako sa kompletne zmenila atmosféra miestností vzhľadom na prezentovanú kultúru. Artefakty pochádzajú z obdobia pred 2 000 až 500 rokmi, ale sú zachované vo veľmi dobrom stave. Obdobie dažďov je ideálna príležitosť pre filozofické dobrobrodružstvo v interiéri.
 
 
Členovia Školy športu Izrael sa stretli na „mini olympijských hrách" v rámci prípravy na medzinárodné hry v Brazílii.
Súťažný priestor poskytuje to najreálnejšie ihrisko, aké si človek môže priať – ihrisko života, kde fyzické a emocionálne hranice sú vystavené skúške a človek má možnosť sa otestovať, ako v rozličných situáciach reaguje. Ako filozofi vstupujeme na toto ihrisko v nádeji, že vnesieme ducha športovca aj do našich životov.
 
V deň narodenín Leonarda da Vinci pozvalo Gdaňské kultúrne centrum dobrovoľníkov z Novej Akropolis prednášať o tejto inšpiratívnej renesančnej postave.
Veľmi nás potešilo stretnutie so skupinou nadšencov kultúry a filozofie ????
Nová Akropolis Bombaj zorganizovala návštevu ateliéru a diskusiu s architektom Sameepom Padora. V rozhovore načrtol filozofické hodnoty a princípy, vďaka ktorým je jeho práca krásna, zmysluplná a inšpirujúca.
Sameep hovoril o svojom úsilí o druh architektúry, ktorá mení životy ľudí. Uviedol rozličné príklady od Chrámu krokov v Ándhrapradéši, hostela Aatam v Kota až po Jetavanské budhistické vzdelávacie centrum v Maháráštra. Predstavil úlohu architekta v evolúcii spoločnosti a zodpovednosť architekta voči komunite a nielen voči finančným požiadavkám. Verí, že „keď tvoríš budovu, tvoríš seba".
Prednáška „Hypatia z Alexandrie, matematička a filozofka" oslávila odkaz a trvalý vplyv jednej z najvýznamnejších žien v dejinách vedy a filozofie.
Hypatia bola uznávanou intelektuálkou starovekej Alexandrie, ktorej učenie o matematike a filozofii inšpirovalo najväčšie mysle svojej doby. Jej tragický koniec nás núti sa zamyslieť nad významom jej života a smrti vo svete, ktorý naďalej bojuje za rovnosť a spravodlivosť.
V pobočke Novej Akropolis v Aténach privítali jar divadelným predstavením "Apolón a deväť múz" inšpirovaným gréckou mytológiou.
...
Čo prispieva ku fungujúcemu vzťahu? Čo hľadáme jeden v druhom? Ako rozumieme tomu, čo nás zároveň navzájom odlišuje a pritom spája? Tieto otázky sú základom vzťahu.
Parterský vzťah je založený na myšlienke, ktorú rozvinul Carl Gustav Jung: anima a animus. Prednášala pani Laura Winckler, spoluzakladateľka Novej Akropolis Francúzsko, špecializujúca sa na východné filozofie, ale tiež veľká znalkyňa jungiánskej psychológie. Prednáška, na ktorej sa zišlo okolo 70 ľudí, bola príležitosťou na prehĺbenie tejto stále aktuálnej témy. Učastníci sa spoločne zamysleli nad výrokom, že "človek hľadá mimo seba, ako aj v tom druhom, to, čo nosí v sebe". Partnerský vzťah možno vnímať ako skutočnú školu života, ktorá nám umožňuje usilovať sa o to najlepšie v nás samých.
Nová Akropolis na Cypre usporiadala prezentáciu knihy „Papierová krabica".
Pozvanie prijala a veľké poďakovanie patrí herečke a spisovateľke Thee Christodoulidou za krásnu cestu k tradíciám a svetu literatúry, za príbehy, za rady a inšpiráciu nikdy sa nevzdávať.
Nová Akropolis Nikaragua navštívila útulok Nadácie Adam, organizácie zloženej z mladých dobrovoľníkov, milovníkov zvierat, ktorá zachraňuje, uzdravuje a rehabilituje opustené psy a neskôr ich dáva na adopciu.
Skupina dobrovoľníkov Novej Akropolis pomohla domáce zvieratá vyvenčiť, vyčistiť ich domovy, okúpať ich a nakŕmiť.
 
Nová Akropolis Praha zorganizovala kurz, na ktorom sa účastníci učili maľovať reprodukcie archeologických artefaktov a nástenných malieb.
....
 

Stránka 1 z 55
Hore