Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 42
Prednáška predstavila dielo Josepha Campbella - Tisíc tvárí hrdinu, v ktorom opisuje univerzálny príbeh o ceste hrdinu v mýtických tradíciách po celom svete.
Poviedka bola fascinujúcim spôsobom spojená s troma filmami z modernej doby. Cieľom bolo ukázať praktické nástroje, s ktorými môžeme život prejsť s dobrodružstvom a transformáciou, aby sme mohli objaviť nesmierne možnosti, ktoré sú v nás samých.
Počas Medzinárodného dňa rodiny dobrovoľníci Novej Akropolis navštívili SOS Detská dedina v meste Priština v Kosove.
Cieľom dobrovoľníkov bolo zvýšiť povedomie o dôležitosti podporovania detí z detských domovov, ktoré nás učia, že sila pochádza zvnútra a láska nemá hranice.
Dobrovoľníci síce deň ukončili trošku unavení zo všetkých hier, ktoré hrali s deťmi, ale odchádzali s naplneným srdcom.
Nová Akropolis opätovne organizovala večer zameraný na rôzne kultúry, tento krát to boli slovanské tradície. Návštevníci, ktorí prišli nielen z Brna, ale aj z blízkeho mesta Zlín, mohli potom sledovať poviedku zo slovanskej mytológie.
Účastníci mali možnosť navštíviť stanovištia venované slovanským bohom Perún, Lada a Radegast, kde dostávali rôzne úlohy, ako stavanie mája alebo hľadanie pokladov v podzemí.
Takisto sa dozvedeli viac o Slovanskej epopeji od Alfonsa Muchu, ochutnali slovanské jedlá a nápoje a tí, ktorí dávali pozor, mohli v závere vyhrať v kvíze pekné ceny.
Grécky prezident, Prokopis Pavlopoulos, po inšpiratívnom príhovore na 48. festivale kníh v Zappeinone, pozdravil všetkých vydavateľov v ich stánkoch.
Nová Akropolis mala tú česť privítať ho vo svojom vlastnom stánku, kde sme mu ponúkli knihy o klasickej filozofii. Na výstave sa Nová Akropolis prezentovala veľkou kolekciou kníh o klasickej filozofii, vnútornej psychológii a sebarozvoji.
Národný riaditeľ, ktorý sa špecializuje na starodávne civilizácie Strednej Ameriky, zorganizoval konferenciu s názvom Machu Picchu: Div starodávnej civilizácie.
Po samotnej konferencii mali účastníci možnosť sa navzájom podeliť o zaujímavé poznatky.
V snahe podporovať solidaritu a ducha dobrovoľníctva uskutočnilo hlavné centrum Novej Akropolis v Bombaji v spolupráci s nemocnicou Masina akciu darcovstva krvi.
Táto akcia bola organizovaná na pomoc obetiam popálenín, ako aj rakovinových a srdcovo-cievnych pacientov vyžadujúcich chirurgický zákrok.

Viac ako 50 akropolitánov a členov miestnej komunity darovaním krvi podporilo nemocnicu v jej charitatívnej činnosti.
Ponorenie do základných princípov stoickej filozofie, ktoré pomáha uvedomiť si, že každý človek má dostatok sily na dôstojné zvládnutie akýchkoľvek životných problémov, sa odohralo v Novej Akropolis v Petrohrade.
Účastníci si vyskúšali techniky stoikov, ktoré sa môžu uplatňovať každý deň:
1. Čo skutočne záleží na mne?
2. Ako si pamätať to podstatné?
3. Ako vidieť podstatu bez emócií?
4. Vďačnosť ako univerzálna metóda.
Skupina ochrancov prírody v Novej Akropolis v Budapešti už desať rokov umiestňuje a udržuje vtáčie búdky v národnom parku Dunaj-Ipoly.
Túto jar dobrovoľníci našli v dvadsiatich vtáčích búdkach, ktoré boli umiestnené v predchádzajúcich rokoch, niekoľko novo vybudovaných hniezd, dvoj alebo trojtýždňové mláďatá a vajíčka sýkoriek.

Účastníci, okrem posudzovania stavu vtáčích búdok, tiež zbierali odpadky zo zeme, pretože materiály uvoľnené z hliníkových a plastových fliaš môžu ublížiť voľne žijúcim zvieratám.
Nová Akropolis zorganizovala vo viacerých mestách krajiny prednášky o geniálnom vynálezcovi Nikolovi Teslovi. Prednášky vzbudili taký záujem, že počet ľudí prekročil kapacitu prednáškových sál.
Našťastie sa prednášky mohli opakovať. V Brne dokonca trikrát!

Prednášky sa zameriavali na život Nikola Teslu a tiež na spôsob, ako prišiel k svojim vynálezom.
Ako malá ukážka z jeho vynálezov bola na prednáškach interaktívne vystavená známa Teslova cievka.
Nová Akropolis Venezuela si pripomenula Svetový deň životného prostredia zorganizovaním dobrovoľníckej akcie s viacerými paralelnými aktivitami.
Aktivity zahŕňali hlavne čistenie a údržbu zelených plôch v Plaza del Sector Santo Domingo a zber recyklovateľných materiálov ako sú plasty, lepenka, sklo a papier.

To všetko sa udialo vďaka podpore propagátora akcie – spoločnosti National Polymers a za pomoci dobrovoľníkov Novej Akropolis a susedov miestnej komunity.Komunita ocenila aktivitu ponúkaním chutnej kávy pre propagátora a dobrovoľníkov. Zapojili sa aj lokálni obchodníci – účastníkov ponúkali svojim ovocím.

Stránka 1 z 42
Hore