Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 34
Prednáška o prepojeniach medzi meditáciou a filozofiou.
Rozprávanie sprevádzali cvičenia o naladení sa na myšlienky a pocity, ktoré zažívame, identifikovaní aspektov seba samých, ktoré sa ťažko menia a o rozpoznaní cností, ktoré môžeme v sebe nájsť, aby nám pomohli v tomto transformačnom procese.
Dobrovoľníci Novej Akropolis z Varšavy zorganizovali v Kráľovskom parku Łazienki otvorenú prednášku založenú na populárnom aforizme Delfského chrámu „Poznaj sám seba!“
Hlavným cieľom bolo uplatňovanie klasickej múdrosti a zdôraznenie jej najpraktickejších aspektov, ktoré nás vedia podporiť v každodennom živote.
Nová Akropolis Boston spolu so spoločnosťou Mary B. Wakefield Estate zorganizovali na Wellness veľtrhu množstvo workshopov na tému vedomého života a celkového zdravia.
Účastníci mali možnosť vybrať si z rôznych aktivít určených na zvýšenie všimavosti v živote a zlepšenie zdravia. Dobrovoľníci z Novej Akropolis sa prezentovali workshopmi „Vedomý život“, „Farby vedomia a origami“ a „Labyrint skúseností“.

Účastníkom umožnili kráčať po krásnom kamennom chodníku a objavovať jeho skrytý význam. Praktickým spôsobom na príklade mýtu o Thézeovi a Minotaurovi sa naučili, ako tento mýtus ponúka kľúče k prekonanie „temnejšej stránky“ nás, ktorá nás brzdí v napredovaní.
Dobrovoľníci Novej Akropolis z pobočiek Atlanta, Charlotte a Raleigh piekli pečivo pre deti a nocujúce rodiny z domova Ronald McDonald v blízkosti Univerzitnej nemocnice Duke, kde sú deti liečené na vážne choroby.
 
Toto jedinečné divadelné predstavenie prinieslo zážitok plnému hľadisku, v ktorom sedeli ľudia so zaviazanými očami a len počúvali zvuky hlasov, hudobných nástrojov a ... ticho. Ostatné vyplnila predstavivosť s obrazmi a emóciami.
Inscenácia podľa úvahy Prechádzanie smrťou od Jorge Angela Livragu rozprávala anekdotu, ktorá sa stala autorovi v Istanbule. Na rybárskom móle predávali rybári svoje úlovky priamo z lode. Medzi mnohými rybami sa jedna z nich javila, že je ešte živá. Autor sa zamýšľa na tým, čo to znamená byť nažive a čo je život vo všeobecnosti. 

„Keď sa minulý rok konal Medzinárodný knižný veľtrh vo Ľvove, premýšľali sme o tom, ako prezentovať našu novú knihu - kompiláciu článkov od Jorge A. Livragy - iným spôsobom. Prišli sme s týmto nezvyčajným formátom zaviazaných očí,“ povedala Daria Diadenko z Novej Akropolis Kyjev v rozhovore pre Hromadsk
Workshop o priateľstve priniesol pre zúčastnených dobrovoľníkov počas minulej jesene sériu sociálnych projektov vrátane projektov „Dotyk krásy“ a „Liečivé steny“.
Pri práci na týchto projektoch sa stali tímom veľmi dobrých priateľov a zúčastnili sa viacerých hier s cieľom viac sa vzájomne spoznať a nájsť kvality, ktoré každého z nich najviac vystihujú.
Nová Akropolis sa s potešením zúčastnila galavečera odovzdávania cien na 19. ročníku literárno-poeticého festivalu s názvom „Malé veci so srdcom“.
Galavečera v aule UNASA sa zúčastnilo vyše 300 účastníkov zo Santa Ana, Ahuachapán a Sonsonate. Podujatie svojimi príhovormi podporili starostka Santa Ana, Milena de Escalón, prof. David Núñez z UNASA, Ana María Torres z ministerstva školstva Salvadoru a Carlos Balcaceres, prezident Novej Akropolis v Salvadore.
Podujatie podporili tiež viaceré verejné i súkromné inštitúcie, prevažne zo západnej časti Salvadoru a o kultúrny program sa postarala skupina kmeňových tancov Tribal Sisterhood Kinesis.
Nová Akropolis v spolupráci s organizáciou World Culture Open zorganizovali podujatie pod názvom „Vplyv umenia na rozvoj stavu mysle“.
Pierre Poulain, filozof a fotograf, rozprával o dôležitosti vymaniť sa z ilúzie, opustiť Platónovu „jaskyňu“ a zistiť, kto skutočne sme ako predstupeň k nájdeniu pravej harmónie vo vzťahoch a zážitku všeobecnej vzájomnosti. Jedna z týchto ciest vedie aj cez umenie...

V rámci tohto podujatia umelkyňa Hyekyung Yang zahrala tradičné kórejské piesne na hudobnom nástroji Haegeum a podelila sa o vlastné skúsenosti, ako umenie pomáha kultivovať stav mysle.
Vydavateľstvo Novej Akropolis sa zúčastnilo spolu so 150 vydavateľmi z celej krajiny na 8. knižnom veľtrhu, ktorý navštívilo vyše 50 000 ľudí.
Krátko pred veľtrhom vydavateľstvo publikovalo druhý diel zbierky článkov Plávať proti prúdu od Jorge Angela Livragu. Čitatelia, ktorí na veľtrhu navštívili stánok Novej Akropolis, mohli uvidieť tento titul preložený do ukrajinského jazyka.

Taktiež bol na Facebooku vytvorený kanál pod názvom „Kniha, ktorá zmenila môj život”, kde mohol každý zverejniť knižný titul, ktorý ho najviac ovplyvnil.

Po skončení veľtrhu nasledovali ďalšie prednášky a interaktívne aktivity pod názvom „Potápanie do kníh” s cieľom zdôrazniť dôležitosť čítania.
Každý rok má Nová Akropolis v Londýne počas známeho Víkendu otvorených záhrad príležitosť otvoriť pre širokú verejnosť ich Melissa Garden Bee Sanctuary (Azyl pre včely v Melissa Garden).
V tomto roku mohli dobrovoľníci opäť oboznámiť verejnosť so svojimi skúsenosťami z prevádzkovania dvoch včelích úľov, ktoré sú vždy atraktívnymi prvkami záhrady.  

Navyše, novým prvkom v dizajne záhrady bola živá stena s alchymistickou tematikou, obsahujúca niektoré liečivé rastliny. Cieľom bolo oživiť záujem o liečivé rastliny a zvýšiť povedomie o tradičnom spojení medzi rastlinami a planétami, čo v 16. storočí propagoval alchymista, astrológ a lekár Paracelsus.

V priebehu víkendu navštívilo záhradu asi 150 ľudí a mnohí z nich ocenili, aké očarujúce je pozorovať včely a ako zmysluplné je získať lepšie poznatky o rastlinách a ich spojení s nami a vesmírom.

Stránka 1 z 34
Hore