Menu

Aktuality vo svete

Stránka 1 z 26
Táto aktivita organizovaná Ministerstvom hospodárstva Albánska bola skvelou príležitosťou prezentovať Novú Akropolis a jej program aktivít študentom z troch rôznych uhlov:
Filozofia: praktické kurzy, debaty o rôznych témach, umenie komunikácie, publikácia kníh a časopisov s filozofickým obsahom, atď.

Kultúra: hudobný klub, workshopy, návštevy múzeí a výstav, knižný klub, klub bojových umení, atď.

Dobrovoľníctvo: Ekologická starostlivosť, darcovstvo krvi a zábavné aktivity pre deti, atď.
Už druhý rok po sebe dobrovoľníci z Novej Akropolis Tegucigalpa zorganizovali výstavu Bonsaj, vynikajúcu príležitosť pre stovky ľudí stretnúť sa s touto starou japonskou tradíciou.
Niekoľko odrôd bonsajov bolo vystavených počas dvoch dní v jednom z najrušnejších nákupných centier v meste. Navyše, pre záujemcov, ktorí sa chceli dozvedieť viac, Nová Akropolis po tejto výstave otvorila kurz o bonsajoch.
Prednáška o príťažlivej téme zlatého pomeru v prírode.
Bolo prezentovaných niekoľko príkladov, ktoré ukazujú, ako prírodné javy smerujú k tomuto „matematickému vzorcu“.
Rozprávanie tiež poukázalo na postoj niektorých moderných vedcov k tomuto fenoménu, ktorý inšpiroval ľudské bytosti počas storočí, aby mohli zachytiť krásu a vidieť stopu inteligencie prírody.
Oslávili sme medzinárodný deň taj-či s ukážkou tohto bojového umenia v parku Rodó, vedeného inštruktormi Novej Akropolis Montevideo.
Ukázali sme bojové umenie ako spôsob podpory harmónie v pohybe medzi prírodou a ľudskými bytosťami.
Inštitút bojových umení Bodhidarma prezentoval v akadémii Novej Akropolis v Montevideu dôležitosť filozofie v praxi, ktorá sa v dnešnom svete bohužiaľ v niektorých aspektoch stráca.
Prezentujúci vysvetlili, že cesta transformácie jednotlivca sa dosahuje prehlbovaním filozofie rôznych disciplín v praxi a urobili krátku ukážku bojových umení taekwondo, taj-či, iaidó a kyudo.
Vydavateľstvo Novej Akropolis Ukrajina predstavilo prvýkrát svoje knihy o filozofii na 7. medzinárodnom knižnom festivale Arsenal v Kyjeve. Medzi mnohými ďalšími predstavila Nová Akropolis vybranú zbierku diel moderných mysliteľov, ako sú Pierre Hadot, Jorge Angel Livraga a Delia Steinberg Guzmán.
Návštevníci festivalu si mohli nielen zakúpiť exkluzívne vydania kníh, ale aj zúčastniť sa prezentácie kníh slávneho francúzskeho filozofa Pierra Hadota „Čo je starodávna filozofia?“ a „Závoj Isis“ predstavenými odbornými ukrajinskými prekladateľmi Sergiom Yosypenkom, PhD., a Oksanou Yosypenkovou, PhD.
Nová Akropolis Medellín zorganizovala „Gastrozofiu“, gastronomický večer s ochutnávkami z piatich krajín sveta. Účastníci mali možnosť ochutnať jedlá z Indie, Egypta, Číny, Grécka a Talianska - nádherný spôsob, ako oceniť vzťah medzi gastronómiou a spôsobmi života rozličných kultúr.

„Veľa šťastia“ je predstavenie pre deti vytvorené dobrovoľníkmi Novej Akropolis, prezentované v školskom stredisku Slava Raskaj. Počas hry deti sledujú dvoch pánov, Sida a Noda, ktorí hľadajú štvorlístok nekonečného šťastia.
Ich učiteľ, čarodejník Merlin, im radí, že ho nájdu v začarovanom lese, ale les je veľký a štvorlístok nie je ľahké nájsť...
Na ceste sa stretávajú s mnohými stvoreniami, ktoré im dávajú veľa rád, ale výsledok ich hľadania závisí len na nich a ich úsilí.
Filozofické ocenenie „Púť do Syrakúz“ bolo udelené Novej Akropolis Syrakúzy počas pätnásteho ročníka Konferencie štúdií organizovanej Filozofickou fakultou na Sicílii, ktorá sa konala v mestskej Obchodnej komore. Cena bola udelená ako poďakovanie za divadelné predstavenie inšpirované Platónovým Mýtom o jaskyni nazvaným „Ja idem von! A ty?“.
Toto moderné prispôsobenie Platónskeho mýtu vyzvalo účastníkov, aby premýšľali o mnohých a niekedy skrytých ilúziách, ktoré charakterizujú náš súčasný spôsob života, a predkladali návrhy, ako sa zbaviť reťazí, ktoré obmedzujú ľudskú slobodu, cez praktické aplikovanie filozofického učenia.

Členovia poroty a Filozofi Remo Bodei z univerzity v Los Angeles a Umberto Curi z univerzity v Padove (Taliansko) zablahoželali Novej Akropolis k jej angažovanosti ku kultúrnemu dobrovoľníctvu.
Skupina dobrovoľníkov z Novej Akropolis Sofia sa už po ôsmy krát zúčastnila každoročného čistenia hlavného mesta. Ekologická kampaň sa uskutočnila v spolupráci s mestom Sofia na Borisovej Gradine, čo je jeden z najstarších a najznámejších parkov v meste.


Stránka 1 z 26
Hore