Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 47
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou Prepojiť sa so Zemou sa dá rôznym spôsobom a dve triedy detí zo základnej školy v Košiciach si to pri príležitosti Svetového dňa Zeme vyskúšali prostredníctvom zmyslov.
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
V mestskom parku splnili mnoho dobrodružných úloh, pri ktorých mali možnosť zem a prírodu lepšie spoznať, naučiť sa ju viac počúvať, pozerať sa na ňu viac srdcom, rozlišovať jej rozmanité vône a chute. Aktivitu pre deti pripravili dobrovoľníci z Novej Akropolis Slovensko v Košiciach.
 
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou
3.5.2024 Prepoj sa so Zemou 
Tohtoročné motto Novej Akropolis "Cez rozmanitosť k jednote" zarezonovalo aj v našom FiloCafé, ktoré bolo venované Dňu zeme - teda ekológii, prírodným zákonitostiam a vzťahu človeka k prírode.
Cieľom našich rozhovorov nie je presvedčiť ostatných o svojom názore, ale spoločne sa na základe rôznych pohľadov priblížiť pravde.
 
A predovšetkým nezostať len v teoretickej rovine, ale aplikovať nové zistenia do praxe.
 
Otázka pre Vás: Čo môže človek dať prírode? Vieme, že príroda dáva nám. Čo môžeme dať my jej, aby bol vzťah vyrovnaný?
Máme po ďalšej úspešnej akcii, na ktrej sme uháčkovali a utkali množstvo koberčekov z textilných nití zo starých tričiek. Už sa nám ich nazbieralo toľko, že môžeme ďalšiu várku odoslať do útulku ????
Ďakujeme za každú ruku priloženú k dielu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!
 
Štvrtok 23. mája 2024 od 17:30 do 20:00, Bratislava. Vzhľadom na to, že počet dobrovoľníckych miest je obmedzený (8 účastníkov), je potrebné sa prihlásiť e-mailom na adrese: dobrovolnictvo@akropolis.sk.
 
  
 
 
V rámci veľkej akcie, Týždňa pre zem, počas ktorého organizujeme každý rok viacero aktivít, sme sa v jeden večer stretli aj pri výrobe koberčekov pre zvieratká v útulkoch.
Koberčeky vyrábame z textilných nití, z použitých, ale čistých bavlnených tričiek, háčkovaním, alebo ručným tkaním. Opäť bolo veselo a urobili sme veľa peknej práce :). Pozývame vás pridať sa k nám aj v ďalšom termíne – už v máji! :) https://www.akropolis.sk/news/2063/61/Dobrovolnicke-tvorive-dielne
 
 
Aj tento rok sme spoločne oslávili tradičný deň sv. Juraja, ktorý je už stáročia predstaviteľom archetypu bojovníka s drakom, teda vnútornými temnotami.
 
Pripomenuli sme si hlboký význam tohto symbolu a chvíľu času sme venovali tiež hľadaniu vlastných tieňov :).
 
Okrem toho sa už nejakú dobu tento sviatok stretáva tiež so Svetovým dňom Zeme. Pri tejto príležitosti sme našej veľkej matke zemi venovali spoločný kruhový tanec, pri ktorom sme sa tiež výborne zabavili :).
 
 
Po zimnej prestávke sme opäť navštívili Kováčovú a ponúkli pacientom Národného rehabilitačného centra prednášku, tentokrát o významnej hudobnej osobnosti Ludwigovi van Beethovenovi.
Svojou krásnou a silnou hudbou chcel Beethoven vniesť do života ľudí harmóniu a inšpirovať ich k osobnému rastu a rozvoju. Avšak aj jeho životný príbeh je nemenej podnetný. Je príkladom toho, ako možno statočne čeliť výzvam osudu a uskutočňovať svoje dielo aj napriek rôznym ťažkostiam. Prednáška bola doplnená o hudobné ukážky.

Stránka 1 z 47
Hore