Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 25
3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, BratislavaV príjemný jesenný podvečer, v nedeľu 3.11.2019, sa členovia Novej Akropolis stretli v priateľskom športovom turnaji.
3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava
Ako už je zvykom, hralo sa o putovný pohár, ktorý už vyše roka „držia" víťazi posledného turnaja, ktorý bol bowlingový. Tentokrát sme si naše zručnosti a schopnosť spolupráce vyskúšali v ping-pongu. 
3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, BratislavaO nasadenie, športového ducha či dobrú náladu a pohodovú atmosféru nebola núdza a tak sa po chvíli dostal putovný pohár do rúk novým držiteľom. Víťazom aj všetkým zúčastneným gratulujeme a tešíme sa na ďalšie zábavné športové stretnutie, hoc aj tréningové :)..
 
 
3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava93.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava3.11.2019 Ping-pongový turnaj o putovný pohár Novej Akropolis, Bratislava

 

 

 

12.9.2019 Večer na tému Mahátmá Gándhí, KošiceRovnako, ako pred časom v Novej Akropolis v Bratislave, sme si aj v košickej pobočke pripomenuli prostredníctvom prednášky 150. výročie narodenia mimoriadnej osobnosti Indie, filozofa a politika, bojovníka za pravdu, „veľkého ducha", Máhatmá Gándího.
12.9.2019 Večer na tému Mahátmá Gándhí, Košice
Nazreli sme do jeho života, priblížili sme si jeho celoživotné hodnoty, za ktoré vždy „bojoval" nenásilne a húževnato a jeho hlavnou zbraňou bola láska. Okrem nezávislosti Indie sa v tejto zemi zaslúžil o pozdvihnutie vzdelania a etických hodnôt a o prekonanie rasovej a náboženskej diskriminácie. Ďakujeme účastníkom podujatia za spoluvytvorenie príjemného večera.
Letná škola praktickej filozofie 2019Ako už je tradíciou, na konci leta sa členovia Novej Akropolis Slovensko stretli na už 19. Letnej škole praktickej filozofie, ktorá sa uskutočnila v objatí krásnej prírody pri Banskej Bystrici.
Letná škola praktickej filozofie 2019
Tento rok sa celá letná škola niesla v znamení témy „Filozofia a zdravie". Na prednáške sme sa zoznámili s radami a návodmi klasických aj moderných filozofov, ako udržiavať zdravé nielen svoje telo, ale aj svoju myseľ a emócie a ako si udržať zdravé postoje v rozličných životných situáciách.
Letná škola praktickej filozofie 2019Čakal nás aj praktický workshop venovaný masáži krčnej chrbtice a reflexológii, rozvíjali sme svoju koncentráciu prostredníctvom lukostreľby a veľa sme sa naučili aj prostredníctvom cvičení na rozvoj osobnosti a tímovú spoluprácu.
Letná škola praktickej filozofie 2019Nechýbali ani ranné rozcvičky a podnetné večerné rozhovory pri sviečkach a pri ohni. Veľký úspech zožali už tradične poučné aj veselé divadelné vystúpenia, ktoré si účastníci pripravili v rekordne krátkom čase a vynikajúco nimi vystihli hlavné myšlienky témy „filozofia a zdravie". Bol to opätovne krásny zážitok, plný inšpirácie a vzájomného obohatenia. Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy nás čaká už 20. ročník našej Letnej školy.
 
Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019Letná škola praktickej filozofie 2019

 

 

 

 

 

 

 

21.8.2019 Večer na tému KARMA JE ZDARMA, BratislavaV stredu 21.8.2019 usporiadala Nová Akropolis v Centre Agathos v Bratislave prednášku venovanú zákonu Karmy.
21.8.2019 Večer na tému KARMA JE ZDARMA, Bratislava
V každom kúte sveta, v každej kultúre sa ľudia vždy usilovali pochopiť zmysel života, cesty svojho osudu a zákony, ktoré ich ovplyvňujú. Mnohé pojmy počas histórie zmenili svoj význam alebo nadobudli celkom iný, a tak bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa, že slovo Karma nie je synonymom trestu, alebo nejakých nepríjemností, ktoré nám strpčujú život. Karma je zákon, ktorý svojím pôsobením pomáha človeku na jeho ceste evolúcie a zdokonaľovania. Netrestá, ale harmonizuje, ponúka príležitosť prekonať ťažkosti a získať skúsenosti. Vytvárame si ju každý deň, každým svojím rozhodnutím, každou svojou myšlienkou, úmyslom, slovom alebo činom. Je prejavom našej slobodnej vôle, no zároveň nám dáva zodpovednosť za vlastný život
21.8.2019 Večer na tému KARMA JE ZDARMA, BratislavaPodľa počtu účastníkov večera je zrejmé, že je táto téma stále aktuálna a oslovuje mnoho ľudí. Veľmi nás teší, že sa nám spoločne podarilo vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru, a veríme, že priniesla všetkým účastníkom inšpiráciu k hlbšiemu pohľadu na vlastný život.
13.8.2019 Pozorovanie hviezd s deťmi z Centra pre deti a rodinu, Košice Obdobie vrcholenia aktivity meteorického roja Perzeíd už niekoľko rokov využívame ako príležitosť zahľadieť sa pozornejšie na hviezdnu oblohu, hľadať a poznávať známe aj menej známe súhvezdia aj mytologické príbehy s nimi spojené.
13.8.2019 Pozorovanie hviezd s deťmi z Centra pre deti a rodinu, Košice
Tohto roku sme k tomu prizvali aj deti z Centra pre deti a rodinu z obce Valalíky, ktoré "nočná" vychádzka a exkurzia veľmi zaujala.
13.8.2019 Pozorovanie hviezd s deťmi z Centra pre deti a rodinu, Košice Vzhľadom na nepriaznivé počasie sme deťom aspoň digitálnou projekciou v priestoroch Novej Akropolis ukázali nielen súhvezdia našej oblohy, ale aj mnohé ďalšie. Niektoré mytologické postavy a príbehy už poznali, ale v súvislosti so súhvezdiami to bolo niečo nové. 
13.8.2019 Pozorovanie hviezd s deťmi z Centra pre deti a rodinu, Košice Cestou späť sme sa spoločne prešli nočnou Hlavnou ulicou Košíc, čo pre viacerých bolo vôbec prvýkrát - a nádherný mesačný spln predierajúci sa oblakmi bol vítaný bonus. 
13.8.2019 Pozorovanie hviezd s deťmi z Centra pre deti a rodinu, Košice
Zopár hviezdičiek sa nám predsa len cestou späť podarilo zazrieť, aj s ďalším bonusom – bleskami na nočnej oblohe na horizonte. Deti sme odprevadili až do ich domčeka, kde sme si s nimi ešte chvíľu posedeli a porozprávali. A potom už len srdečná rozlúčka, plná ďakovných objatí a – ako vždy – ich viac či menej nahlas vyslovenými prosbami: „Príďte znovu! A čím skôr...".
19.6.2019 Večer na tému "Mahátmá Gándhí",  BratislavaV stredu, 19. júna 2019, sme si v Kultúrnej asociácii Nová Akropolis pripomenuli 150. výročie narodenia mimoriadnej osobnosti Indie, filozofa a politika, bojovníka za pravdu, „veľkého ducha", Máhátmá Gándhího.
19.6.2019 Večer na tému "Mahátmá Gándhí",  Bratislava
Pri tejto príležitosti sme v bratislavských priestoroch Centra Agathos zorganizovali prednášku a porozprávali sme sa o jeho živote a hodnotách, ktoré nasledoval a ktoré ho priviedli k celoživotnému a úspešnému boju za nezávislosť Indie. Podstatou jeho „boja“, čiže nenásilného ale aktívneho odporu, bol princíp ahinsá (nenásilie), duchovný boj, v ktorom je hlavnou „zbraňou“ láska. Dozvedeli sme sa, ako sa  Gándhí snažil o pozdvihnutie indického národa prostredníctvom správneho vzdelávania a etického formovania. Porozprávali sme sa aj o jeho mimoriadnom prínose v oblasti boja proti predsudkom a akejkoľvek diskriminácii, najmä rasovej a náboženskej. Večer sme zavŕšili diskusiou. Ďakujeme všetkým účastníkom za vytvorenie príjemnej atmosféry.

Stránka 1 z 25
Hore