Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 20
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, KošiceV sobotu, 24.3.2018, sa vrámci dobrovoľníckej činnosti Novej Akropolis uskutočnilo ďalšie podujatie pre deti z detského domova vo Valalikoch pri Košiciach, tentokrát v obrátenom scenári - nie my sme išli za deťmi, ale deti pricestovali za nami, keďže viackrát vyslovili želanie prísť pozrieť k nám.
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, KošiceNajprv sme spolu navštívili Slovenské technické múzeum v Košiciach, kde sme si spolu prezreli expozície venované baníctvu a hutníctvu. Viaceré exponáty im tu celkom pekne ilustrovali a doplnili školské učivo, a určite to bolo celkom zaujímavé aj pre nás, dospelých.
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice
Očividne ešte zaujímavejšie boli interaktívne exponáty v tunajšom Vedecko-technickom centre - rôzne kyvadlá, hlavolamy, optické ilúzie, termovízia atď... priniesli deťom mnoho zábavy ale i poučenia.
Po múzeu sme deťom ukázali priestory filiálky, kde si popri občerstvení deti mohli konečne uspokojiť svoju zvedavosť, že "čo je to za školu?" A ani sme sa nenazdali a bol večer - ale lúčili sme s tým, že si takýto obojstranne príjemný a poučný výlet určite znovu zopakujeme... 
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, BratislavaSymboly človeka sprevádzajú oddávna, sú súčasťou jeho každodenného života, hoci si toho nie vždy je aj vedomý. Napriek tomu je nimi neustále priťahovaný, niekedy až fascinovaný.
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, BratislavaAj to bol dôvod, prečo Nová Akropolis v Bratislave zorganizovala 8. februára 2018 workshop venovaný téme symbolov. Cieľom podujatia bolo priblížiť poslucháčom hlbší význam symbolov skrytý za ich rozmanitými formami. 
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, Bratislava
Rozprávalo sa o tom, čo je to symbol, čo je jeho telom a čo dušou, aké druhy symbolov existujú, na čo slúžia a odkiaľ prichádzajú do ľudského života. Spomenuté bolo aj to, že existujú isté univerzálne symboly s nadčasovým obsahom, ktoré nachádzame v rôznych kultúrach celého sveta a v rôznych obdobiach histórie, symboly predstavujúce duchovné dedičstvo ľudstva. V závere podujatia sa poslucháči mali možnosť prakticky zoznámiť s konkrétnymi symbolmi prostredníctvom zaujímavého kvízu a zážitkových aktivít.
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, BratislavaOsobnosť významného psychológa, zakladateľa Analytickej psychológie C. G. Junga je už dlhodobo veľmi zaujímavá pre mnoho ľudí, čo potvrdila aj účasť na víkendovom seminári, ktorý sa uskutočnil 3. februára 2018.
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, BratislavaMgr. Kamila Hermannová, riaditeľka Novej Akropolis na Slovensku, počas sobotňajšieho popoludnia predstavila poslucháčom nielen život a osobné zážitky Junga, ale tiež jeho psychológiu, a to predovšetkým z hľadiska všeobecne ľudského, aby bola pre každého pochopiteľná a mohol sa ňou inšpirovať vo svojom živote. 
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, Bratislava
Rozprávalo sa o Jungovom poňatí ľudskej psychiky, o vedomí a nevedomí – súčastiach psychického sveta, ich charakteristikách, metódach práce s nimi, aby človek vďaka lepšiemu porozumeniu sebe samému a prostredníctvom vlastného úsilia rozpoznal svoje „Bytostné Ja". To je podľa Junga „Cesta individuácie", umožňujúca zrod Osobnosti. Cesta, na ktorej úspešné dosiahnutie cieľa je podmienené rozpoznaním a konfrontáciou sa so svojim „Tieňom", a tiež prácou so svojimi „Animou či Animom", archetypálnymi obsahmi ľudského nevedomia. Súčasťou prednášky bolo preto aj Jungovo chápanie archetypov a snov, ktorým v živote človeka prisudzoval veľký význam a práca s nimi bola aj súčasťou jeho psychoterapie. V závere seminára mali účastníci možnosť spraviť si test osobnosti MBTI, vytvorený na základe učenia C. G. Junga a jeho nasledovníčok.
18.1.2018 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, BratislavaVo štvrtok 18. januára 2018 využili dobrovoľníci príležitosť ponúkanú Novou Akropolis v Bratislave a vytvorili pre deti z detských domovov a krízových centier niekoľko rozmanitých hračiek.
18.1.2018 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, BratislavaNa ich výrobu boli použité rôzne materiály a techniky, ale predovšetkým šikovné ruky ušľachtilých dobrovoľníkov. Výsledkom boli čarovné mačičky a zajkovia, ktoré isto prinesú mnoho radosti a pekných chvíľ svojim budúcim detským majiteľom. Všetkým dobrovoľníkom veľmi pekne ďakujeme! 
18.1.2018 Kultúrny večer "ČO JE TO LÁSKA?", BratislavaLáska, jedna z najdôležitejších hodnôt v živote človeka. Ľudia po nej odjakživa túžia, prežívajú vďaka nej krásne aj ťažké chvíle.
18.1.2018 Kultúrny večer "ČO JE TO LÁSKA?", BratislavaNiet preto divu, že sa témou lásky zaoberali mnohí filozofi a veľké osobnosti v rôznych dobách a v rôznych kultúrach. Vyjadriť sa k nej mali možnosť aj účastníci kultúrneho večera na tému „Čo je to láska?“, uskutočneného 18. januára 2018 Novou Akropolis v Bratislave. 
18.1.2018 Kultúrny večer "ČO JE TO LÁSKA?", Bratislava
Mgr. Kamila Hermannová, riaditeľka Novej Akropolis na Slovensku, vo svojej prednáške zoznámila poslucháčov s názormi veľkých filozofov a psychológov a ich spoločným presvedčením, že láska je cit, ktorý drieme v každom z nás, potrebujeme však nástroje, aby sme ho kultivovali, rozvíjali a šírili. A práve tieto nástroje, ako aj zaujímavé informácie o rozličných stupňoch a dimenziách lásky v poňatí východnej aj západnej filozofie, boli inšpirujúcou súčasťou prednášky.
9.12.2017, Zábavno-náučné odpoludnie v detskom domove Valalíky, KošiceV rámci dobrovoľníckej činnosti Novej Akropolis sa v sobotu, 9.12.2017, uskutočnilo ďalšie podujatie pre deti z detského domova vo Valalíkoch pri Košiciach.
9.12.2017, Zábavno-náučné odpoludnie v detskom domove Valalíky, KošiceNajprv deti učili nás, dospelých, ako sa pripravujú ich obľúbené maškrty - "piškótový sen" a "strapaté usmievavé chlebíčky", na ktorých sme si aj spoločne pochutnali. 
9.12.2017, Zábavno-náučné odpoludnie v detskom domove Valalíky, Košice
Potom si zase deti mohli vlastnoručne vymaľovať plátené tašky - mimoni, Minnie, Nemo, včielka Maja či iné motívy sa deťom veľmi páčili a vytvorili si naozaj krásne a originálne tašky, ktoré ich určite budú ešte dlho tešiť.
9.12.2017, Zábavno-náučné odpoludnie v detskom domove Valalíky, KošiceNa záver ešte odovzdávanie darčekov, hudobné a recitačné vystúpenia detí, spoločné fotografovanie, diskusie na rôzne témy – a už len ako vždy neľahké lúčenie s prosbami "...a príďte znovu...". 

Stránka 1 z 20
Hore