Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 31
10.11.2021 ČO SKRÝVA LITERÁRNA TVORBA – 3. prednáška z online cyklu V rámci novembrového cyklu "Čo sa skrýva v umení" pri príležitosti Svetového dňa filozofie sme sa v stredu 10.11.2021 pozreli na to, "Čo skrýva literárna tvorba".
Johann Wolfgang von Goethe radí, že „Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozrieť si pekný obraz a pokiaľ možno povedať niekoľko rozumných slov."
Literárna tvorba je súčasťou nášho sveta, odkedy existuje reč. Je nám sprievodcom na našej ceste životom. Vďaka písomným pamiatkam môžeme nahliadnuť do čias dávno minulých, ale aj do hĺbky seba samých. Dobrý príbeh je schopný udržať našu pozornosť na celé hodiny. Ponorení do strán, slov, príbehov sa stávame jeho súčasťou. Trvácnosť literárnej tvorby dáva autorovi možnosť prihovoriť sa úplne neznámym čitateľom dávno po napísaní svojho diela.
8.11.2021 ČO SKRÝVA KLASICKÉ MYSTERICKÉ DIVADLO - 2. prednáška z online cyklu Klasické mysterické divadlo bolo predmetom verejnej prednášky, ktorú ponúkla Nová Akropolis Slovensko verejnosti v pondelok 8.11.2021.
Divadelné umenie bolo vo svojich začiatkoch úzko spojené s jemnohmotným svetom. V staroveku pomáhalo ľuďom zviditeľniť neviditeľné, odhaľovalo, čo sa skrýva pod vonkajšímí prejavmi našich činov.
Z istého pohľadu je divadlom aj život. Nech hráme akúkoľvek úlohu, pomáha nám odkryť účel cesty, ktorou kráčame. Kráčajme vedome, so zdvihnutou hlavou.
5.11.2021 Čo sa skrýva v umení - 1. prednáška z online cyklu Svetový deň filozofie si tento rok pripomína Nová Akropolis na Slovensku cyklom prednášok "Čo sa skrýva v umení". Pojem umenie môžeme vnímať ako odhaľovanie krásy, jednej zo štyroch najvyšších ideí podľa Platóna.
Umelcom je ten, kto dokáže zachytiť ideu krásy a preniesť ju k ostatným ľuďom.
Skutočné umelecké dielo prenáša ideu krásy v súlade s ideami dobra, pravdy a spravodlivosti.
Každý z nás tvorí najmenej jedno dielo - svoj život. Buďme teda umelcami tvoriacimi hodnotné diela.
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice Prvý spoločný víkendový pobyt košickej filiálky v nádhernom prostredí Stratenskej doliny na Ranči pod Ostrou skalou priniesol ďalšie zaujímavé chvíle všetkým zúčastneným:
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice
možnosť jazdenia na koňoch, výlety do okolitých kopcov s výstupmi až na vrchol, odkiaľ bol nádherný výhľad široko-ďaleko, krásne jesenné počasie a ešte krajšie sfarbená jesenná príroda, milá spoločnosť kamarátov– to všetko prinieslo mnoho zážitkov a skúseností, na ktoré budeme určite ešte dlho a radi spomína.
 
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice
9.10.2021 Víkendový pobyt s turistikou a jazdením na koňoch, Košice

 

 

8.,15, 22.10. Psychológia mýtov a rozprávok Mýty a rozprávky nás sprevádzajú celý život a v Novej Akropolis sme sa počas októbrového trojdielneho cyklu prednášok s názvom ️Psychológia mýtov a rozprávok pozreli bližšie na to, čo ponúkajú pre každodenný život súčasného človeka.
Rozprávky a mýty sú symbolickými nadčasovými príbehmi, ktoré nás prenášajú do inej reality a ponúkajú potravu pre dušu človeka.
Sprostredkúvajú nám cestu k čistým hodnotám a pripomínajú, že človek ich môže hľadať vo svojom vnútri.
Fascinuje nás cesta hrdinu, ktorý rastie prekonávaním prekážok a zaslúžene dosahuje svoj cieľ.
Každý z nás je na svojej hrdinskej ceste a môže nájsť inšpiráciu v príbehoch, z ktorých ľudstvo čerpá od nepamäti.
22.9.2021 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava Tak ako už po mnohé roky, aj tento rok sme v našom občianskom združení pripravili dobrovoľnícku aktivitu v rámci Týždňa dobrovoľníctva.
22.9.2021 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava
V spolupráci s Bratislavským dobrovoľníckym centrom sme zorganizovali tvorivé dielne, na ktorých sa vyrábali koberčeky tradičnými technikami tkania a háčkovania z recyklovanej textilnej nite pre psíkov a mačičky z útulkov. Bol to milý, kreatívny a veselý večer, kde sa spojilo odhodlanie pomáhať tým, ktorí to potrebujú, ekológia a dobrá nálada. Ďakujeme veľmi pekne všetkým, ktorí sa zúčastnili. Tešíme sa na ďalšie stretnutia!
 
22.9.2021 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava
22.9.2021 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, Bratislava

 

 

 


Stránka 1 z 31
Hore