Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 44
Kto som? Aký som? Prečo som práve taký aký som? Som s tým spokojný? A ak nie - ako urobiť zmenu? Na tieto a ďalšie otázky sme sa zamerali pri príležitosti Svetového dňa filozofie.
Dva večery v novembri sme venovali filozofickým cvičeniam, kde sme otestovali našu imagináciu, koncentráciu, vnímanie hodnôt, cností a pod. Domov sme si odniesli cennú inšpiráciu a návody na pravidelné cvičenia. Vďaka nim sa môžeme zase o kúsok posunúť a rozvinúť.
29.10.2023 Víkendový seminár Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga, Bratislava Medziľudské vzťahy sú nepochybne témou, s ktorou sa každodenne stretáva každý z nás.
29.10.2023 Víkendový seminár Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga, BratislavaŠvajčiarsky psychiater C.G. Jung vďaka bohatým skúsenostiam zo svojej praxe a širokému štúdiu najrôznejších kultúr definoval niekoľko mužských a ženských pravzorov – tzv. archetypov.
29.10.2023 Víkendový seminár Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga, Bratislava
V Novej Akropolis sme si ich predstavili na októbrovom víkendovom seminári. Na základe krátkeho testu mohol každý účastník nahliadnuť do svojho vnútra a odniesť si podnety na zamyslenie a inšpiráciu k ďalšej práci pre rozvoj svojej osobnosti.
28.10.2023 Výlet na Pustý hrad, Bratislava Jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe, Pustý hrad nad Zvolenom, bol cieľom turistického výletu členov Novej Akropolis.
Okrem návštevy Dolného a Horného hradu sme si urobili prechádzku okolitým lesom, aby sme sa jednotlivo i spoločne zamysleli nad statočnosťou.
28.10.2023 Výlet na Pustý hrad, Bratislava
Príroda použila snáď všetky farby na maľovanie nádherných scenérií pred našimi zrakmi a pozývala nás na ďalšiu návštevu. 
28.10.2023 Výlet na Pustý hrad, Bratislava
Prídeme :)

 
V piatok 20. októbra sme ponorili do sveta mandal. Priťahujú nás nielen svojou krásou, ale umožňujú nám obrátiť svoju pozornosť dovnútra, k sebe samým, do svojho stredu.
Prostredníctvom vytvárania mandaly, či rozjímaním o nej, môžeme dosiahnuť harmóniu so sebou samým i svojím okolím.
Meno Hildegarda znamená v preklade „odvážna v boji, bojovníčka". Počas svojho života neúnavne pracovala na budovaní a rozširovaní kláštorov, viedla korešpondenciu s pápežmi a panovníkmi, šírila znalosti o prírode a liečebných metódach, využívala rastliny, jedlo i hudbu na uzdravovanie tela a očistu duše.
Zaoberala sa aj témou dobra a zla a svojim jedinečným spôsobom hlásala myšlienku, že život každého človeka je prirodzenou skúškou jeho vlastného svedomia. Hoci od jej narodenia uplynulo viac ako 900 rokov, táto pozoruhodná žena nám v mnohom môže byť inšpiráciou.
5.10.2023 Prednáška: Slovania – Kultúra našich predkov, Banská Bystrica V deň 4. výročia pobočky Novej Akropolis v Banskej Bystrici sa uskutočnila ďalšia z prednášok pre pacientov Národného rehabilitačného centra v Kováčovej.
5.10.2023 Prednáška: Slovania – Kultúra našich predkov, Banská BystricaŠtvrtkové poobedie bolo venované rozprávaniu o známej i neznámej kultúre starodávnych Slovanov, o ich histórii, živote, hodnotách, symboloch i tradíciách. To, že táto téma je v našich kultúrnych končinách obzvlášť zaujímavá potvrdzovala aj pekná účasť poslucháčov.

Stránka 1 z 44
Hore