Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 20
25.5.2018 TAJOMSTVO GOTICKÝCH KATEDRÁL - prednáška, KošiceV máji sme v Košiciach pripravili ďalšie podujatie pre verejnosť - prednášku s kvízom na tému, ktorá zaplnila miesta do posledného.
25.5.2018 TAJOMSTVO GOTICKÝCH KATEDRÁL - prednáška, KošiceLektorka Viktória z Bratislavy nám porozprávala o mnohých zaujímavých - a dodnes tak trochu záhadných - skutočnostiach súvisiacich s gotikou a gotickými katedrálami, ktoré nám určite pomôžu lepšie si všímať a vnímať tieto nádherné stavby. 
25.5.2018 TAJOMSTVO GOTICKÝCH KATEDRÁL - prednáška, Košice
Kvíz a záverečná diskusia tiež spestrili zaujímavý a poučný večer, z ktorého všetci odchádzali očividne spokojní - a s tým, že "určite aj nabudúce".
 
 
12.5.2018 Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga, BratislavaV sobotu 12. mája 2018 usporiadala Nová Akropolis v Centre Agathos v Bratislave seminár na tému Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga.
Poslucháči sa počas popoludnia zoznámili so základnými termínmi a princípmi Jungovej psychológie, najmä s pojmami vedomie a nevedomie, archetyp, animus a anima. 
12.5.2018 Mužské a ženské archetypy podľa C. G. Junga, Bratislava
Hovorilo sa tiež o Jungovom ponímaní štyroch etáp ľudského života a štyroch základných mužských a ženských archetypoch. Účastníci seminára dostali aj veľmi zaujímavú príležitosť spraviť si krátky test, prostredníctvom ktorého mohli odhaliť charakteristiky jednotlivých archetypov v sebe samých a získať tak možnosť priblížiť sa viac k poznaniu vlastnej osobnosti.
Seminár, ktorý viedla riaditeľka Novej Akropolis Slovensko Mgr. Kamila Hermannová, bol veľmi užitočnou vstupnou bránou k sebapoznávaniu a tým zároveň aj možnosťou nahliadnuť na cestu vedúcu k harmonizácii vzťahov v živote. 
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, KošiceV sobotu, 24.3.2018, sa vrámci dobrovoľníckej činnosti Novej Akropolis uskutočnilo ďalšie podujatie pre deti z detského domova vo Valalikoch pri Košiciach, tentokrát v obrátenom scenári - nie my sme išli za deťmi, ale deti pricestovali za nami, keďže viackrát vyslovili želanie prísť pozrieť k nám.
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, KošiceNajprv sme spolu navštívili Slovenské technické múzeum v Košiciach, kde sme si spolu prezreli expozície venované baníctvu a hutníctvu. Viaceré exponáty im tu celkom pekne ilustrovali a doplnili školské učivo, a určite to bolo celkom zaujímavé aj pre nás, dospelých.
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice
Očividne ešte zaujímavejšie boli interaktívne exponáty v tunajšom Vedecko-technickom centre - rôzne kyvadlá, hlavolamy, optické ilúzie, termovízia atď... priniesli deťom mnoho zábavy ale i poučenia.
Po múzeu sme deťom ukázali priestory filiálky, kde si popri občerstvení deti mohli konečne uspokojiť svoju zvedavosť, že "čo je to za školu?" A ani sme sa nenazdali a bol večer - ale lúčili sme s tým, že si takýto obojstranne príjemný a poučný výlet určite znovu zopakujeme... 
24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice24.3.2018 Návšteva múzea a priestorov Novej Akropolis s deťmi z DD, Košice
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, BratislavaSymboly človeka sprevádzajú oddávna, sú súčasťou jeho každodenného života, hoci si toho nie vždy je aj vedomý. Napriek tomu je nimi neustále priťahovaný, niekedy až fascinovaný.
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, BratislavaAj to bol dôvod, prečo Nová Akropolis v Bratislave zorganizovala 8. februára 2018 workshop venovaný téme symbolov. Cieľom podujatia bolo priblížiť poslucháčom hlbší význam symbolov skrytý za ich rozmanitými formami. 
8.2.2018 Workshop SKRYTÝ JAZYK SYMBOLOV, Bratislava
Rozprávalo sa o tom, čo je to symbol, čo je jeho telom a čo dušou, aké druhy symbolov existujú, na čo slúžia a odkiaľ prichádzajú do ľudského života. Spomenuté bolo aj to, že existujú isté univerzálne symboly s nadčasovým obsahom, ktoré nachádzame v rôznych kultúrach celého sveta a v rôznych obdobiach histórie, symboly predstavujúce duchovné dedičstvo ľudstva. V závere podujatia sa poslucháči mali možnosť prakticky zoznámiť s konkrétnymi symbolmi prostredníctvom zaujímavého kvízu a zážitkových aktivít.
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, BratislavaOsobnosť významného psychológa, zakladateľa Analytickej psychológie C. G. Junga je už dlhodobo veľmi zaujímavá pre mnoho ľudí, čo potvrdila aj účasť na víkendovom seminári, ktorý sa uskutočnil 3. februára 2018.
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, BratislavaMgr. Kamila Hermannová, riaditeľka Novej Akropolis na Slovensku, počas sobotňajšieho popoludnia predstavila poslucháčom nielen život a osobné zážitky Junga, ale tiež jeho psychológiu, a to predovšetkým z hľadiska všeobecne ľudského, aby bola pre každého pochopiteľná a mohol sa ňou inšpirovať vo svojom živote. 
3.2.2018 Víkendový seminár „CARL GUSTAV JUNG - psychológia s dušou“, Bratislava
Rozprávalo sa o Jungovom poňatí ľudskej psychiky, o vedomí a nevedomí – súčastiach psychického sveta, ich charakteristikách, metódach práce s nimi, aby človek vďaka lepšiemu porozumeniu sebe samému a prostredníctvom vlastného úsilia rozpoznal svoje „Bytostné Ja". To je podľa Junga „Cesta individuácie", umožňujúca zrod Osobnosti. Cesta, na ktorej úspešné dosiahnutie cieľa je podmienené rozpoznaním a konfrontáciou sa so svojim „Tieňom", a tiež prácou so svojimi „Animou či Animom", archetypálnymi obsahmi ľudského nevedomia. Súčasťou prednášky bolo preto aj Jungovo chápanie archetypov a snov, ktorým v živote človeka prisudzoval veľký význam a práca s nimi bola aj súčasťou jeho psychoterapie. V závere seminára mali účastníci možnosť spraviť si test osobnosti MBTI, vytvorený na základe učenia C. G. Junga a jeho nasledovníčok.
18.1.2018 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, BratislavaVo štvrtok 18. januára 2018 využili dobrovoľníci príležitosť ponúkanú Novou Akropolis v Bratislave a vytvorili pre deti z detských domovov a krízových centier niekoľko rozmanitých hračiek.
18.1.2018 Dobrovoľnícke tvorivé dielne, BratislavaNa ich výrobu boli použité rôzne materiály a techniky, ale predovšetkým šikovné ruky ušľachtilých dobrovoľníkov. Výsledkom boli čarovné mačičky a zajkovia, ktoré isto prinesú mnoho radosti a pekných chvíľ svojim budúcim detským majiteľom. Všetkým dobrovoľníkom veľmi pekne ďakujeme! 

Stránka 1 z 20
Hore