Menu

Aktuality na Slovensku

Stránka 1 z 28
19.8.2021 Zoznámte sa s Albertom Schweitzerom V auguste Nová Akropolis – Slovensko zorganizovala ďalšiu online prednášku, tentokrát venovanú veľkej osobnosti menom Albert Schweitzer.
Albert Schweitzer bol mnohým – spisovateľom, filozofom, teológom, organistom a v neposlednom rade lekárom. Všetkým čo hovoril a robil sa nesie jeho osobná filozofia, ktorú žil v praxi – bol to mimoriadne dobrosrdečný a altruistický človek, ktorý mal na prvom mieste etiku a teda úctu ku všetkému životu.
Vo svojom živote hľadal zmysel a miesto, kde by mohol svetu čo najviac pomôcť. Na základe toho sa vo svojich 30-tich rokoch rozhodol vyštudovať medicínu, aby mohol následne svoje nadobudnuté schopnosti použiť v praxi a liečiť ľudí v Afrike. Spolu s manželkou doslova z ničoho postupne vybudovali ambulanciu a nemocnicu v mestečku Lambaréne, kde sa museli pasovať s náročnými klimatickými podmienkami a ešte náročnejšími chorobami a situáciami tamojších ľudí. Nemocnica v tomto meste funguje dodnes.
Vďaka prednáške sme sa dotkli Schweitzerovho života a neuveriteľného diela a všetci sme zostali ohúrení jeho mimoriadne silnou osobnosťou a charakterom.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava V lete sme pre našich členov pripravili malý cyklovýlet. Za cieľ sme si dali blízke mestečko Pezinok, ktoré je známe svojou výbornou atmosférou, dlhoročnou vinárskou tradíciou a vynikajúcou kávičkou.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
Trasa bola vhodná pre všetky vekové a kondičné kategórie, pretože síce bola rovinatá a išla aj oficiálnymi cyklotrasami, zároveň sa však striedala s poľnými cestičkami, viedla úzkymi chodníčkami a dokonca niekoľkokrát bolo potrebné bicykle aj preniesť ponad nezjazdnú prekážku.
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
Všetci účastníci to však bravúrne zvládli, potrénovali si jazdecké zručnosti, pozornosť v členitom teréne, jazdu v tíme a svoju silu, výdrž a vytrvalosť. Odmenou bolo občerstvenie v cieľovom meste, oddych v pezinskom zámockom parku a samozrejme spomínaná kávička. A keďže sa vydarilo aj počasie, z výletu sme sa v skvelej nálade vrátili vláčikom neskoro popoludní. Tešíme sa na ďalší ročník :-)
 
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava
6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava

  6.8.2021 Cyklovýlet: Z Bratislavy do Pezinka na kávičku, Bratislava

 

 

3.8.2021 Večer s inšpiratívnym filmom, Košice Koncom júla sme v rámci prázdninových členských aktivít v Košiciach zorganizovali Filmový večer, kde sme sa navzájom inšpirovali obľúbenými filmovými kúskami..
3.8.2021 Večer s inšpiratívnym filmom, Košice
Premietali sa ukážky filmov od historických počiatkov Charlieho Chaplina, cez americkú westernovku, ruskú klasiku, slovenskú a zahraničnú modernú tvorbu rôznych žánrov až po súčasnú dokumentaristiku. Ďakujeme všetkým zúčastneným za skvelé príspevky a skvelú atmosféru. 
28.7.2021 CESTOVATEĽSKÝ VEČER PO JAPONSKU, Košice V rámci letných podujatí sme si v čase Olympijských hier priblížili krajinu vychádzajúceho slnka, Japonsko, formou cestovateľského večera.
28.7.2021 CESTOVATEĽSKÝ VEČER PO JAPONSKU, Košice
Do tejto kultúry sme nazreli premietaním fotografií s výkladom, čo bolo doplnené osobnými poznatkami prezentujúcej cestovateľky a bohatou diskusiou. 
Večer s inšpiratívnou knihou, Košice Knihy, knižky, knižôčky boli témou letného večera, ktorý sa konal v átriu pobočky Košice.
Večer s inšpiratívnou knihou, Košice
Príjemnú atmosféru vytvorili všetci účastníci rozprávaním o svojich obľúbených knihách, čítaním zaujímavých úryvkov z nich a diskusiou o posolstvách, ktoré nám chcú knihy preniesť. Na záver sme si niektoré knižky navzájom popožičiavali.
Výlet za svetovým unikátom do Trebišova, Košice Obľúbenou aktivitou v rámci letného programu sú poznávacie výlety.
Výlet za svetovým unikátom do Trebišova, Košice
Na jednom z nich sme si v Trebišove – malom ale zaujímavom mestečku na juhovýchode Slovenska – pozreli okrem miestnych pamätihodností aj ozajstný svetový 
unikát: expozíciu čínskej terakotovej armády, 
Výlet za svetovým unikátom do Trebišova, Košice
ktorá sa na svojej celosvetovej ceste zastavila aj tu...
 

 


Stránka 1 z 28
Hore