Menu
Previous Next

OFICIÁLNE OZNÁMENIE MEDZINÁRODNEJ ORGANIZÁCIE NOVÁ AKROPOLIS (OINA).

Zoči-voči utrpeniu, ktoré prežívajú obyvatelia Ukrajiny, chce Medzinárodná organizácia Nová Akropolis vyjadriť svoju podporu a solidaritu v mene tisícov jej  členov vo viac ako päťdesiatich krajinách na piatich kontinentoch. OINA odsudzuje všetky ozbrojené akcie a zastáva mierové riešenie konfliktov.
„Naše princípy vyzdvihujúce jednotu medzi ľuďmi a národmi, bez ohľadu na rozdiely, ktoré charakterizujú náboženské, kultúrne a politické systémy, sú teraz aktuálnejšie ako kedykoľvek inokedy", povedal medzinárodný prezident Carlos Adelantado. A zdôraznil záväzok Novej Akropolis zjednotiť úsilie svojich členov s cieľom poskytnúť podporu a pomoc tým, ktorí trpia následkami vojny medzi susednými krajinami, predovšetkým bezbrannému civilnému obyvateľstvu.
V tomto zmysle spolupracujú dobrovoľníci OINA zo svojich sídiel na celom svete s viacerými humanitárnymi organizáciami, aby čo najviac zmiernili tvrdé dopady situácie, ktorá už teraz postihuje tisíce a tisíce utečencov, najmä maloletých detí alebo ľudí pokročilého veku. Pretože, ako povedal generálny tajomník Organizácie spojených národov, „nevinní ľudia sú tými, ktorí vo vojnách platia najvyššiu cenu".
Nová Akropolis dúfa, že tento konflikt sa vyrieši čo najskôr a želá si, aby sa čoskoro navrátil mier.

Hore